نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
مصاحبه با مسئول معاونت کنگره ها : برادر عزیزی
با توجه به اینکه مدیریت کلان کنگره شهدای سراسر کشور در مرکز انجام می­پذیرد، کلیه امور سیاستگذاری، تهیه راهبرد و نظارت بر عملکرد کنگره­ها در این معاونت انجام می­پذیرد. برآورد و تامین بودجه برگزاری کنگره­ها نیز در این معاونت شکل می­گیرد.

1 از چه زمانی و با چه اهدافی این معاونت تشکیل شده است؟ با تشکیل سازمان حفظ آثار و ضرورت سازمان­دهی به وضعیت کنگره­های سراسر کشور باعث گردید این معاوت تشکیل گردد. کنگره سرداران و شهدای سراسر کشور از سال 74 با برگزاری کنگره شهید زین الدین کلید خورد و این روال به صورت خود جوش ادامه پیدا کرد تا اینکه سپاه بعنوان یک نهاد انقلابی و با  رویکرد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، مدیریت این مجموعه ها را به عهده گرفت پس از تاسیس سازمان حفظ آثار این امورات به این معاونت واگذار گردید.

2 رئوس برنامه های واگذار شده در سال 93 را بیان فرمایید؟ برگزاری یادواره های شهدای شهرستانی در سراسر کشور، برگزاری 2 کنگره استانی در سطح ملی، برگزاری کارگاه­های آموزشی برای برگزار کنندگان کنگره­ها ، برگزاری کنگره شهدای اقشاری و ....

3 میزان و نوع تولیدات خود در سال93 را بیان فرمایید؟  یکی از روش­های ترویج فرهنگ دفاع مقدس، حفظ آثار به جای مانده از دوران جنگ و دفاع مقدس است که در هر سال تعدادی از رده های سپاه توسط این سازمان با اقلام باقیمانده از جنگ و اغلام غنیمتی تجهیز می­گردند همچنین در سطح کشور، نمایشگاه­هایی که به مناسبت ایام هفته دفاع مقدس و هفته بسیج برگزار می­گردند توسط این معاونت تجهیز می­گردند.

4 سایر اقدامات موثر معاونت را بیان فرمایید؟  با توجه به اینکه مدیریت کلان کنگره شهدای سراسر کشور در مرکز انجام می­پذیرد، کلیه امور سیاستگذاری، تهیه راهبرد و نظارت بر عملکرد کنگره­ها در این معاونت انجام می­پذیرد. برآورد و تامین بودجه برگزاری کنگره­ها نیز در این معاونت شکل می­گیرد.

5 میزان تأثیرگذاری اقدامات انجام شده در جامعه و تثبیت اهداف مورد نظر معاونت چقدر بوده است؟  یکی از تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا در سطح جامعه می­باشد. برگزاری کنگره شهدا و استفاده از ابزارهای فرهنگی برای شناساندن شهدا به عموم مردم جامعه و همچنین معرفی الگو به جوانان توانسته است الحمدلله تاثیر مثبتی بر وضعیت فرهنگی جامعه داشته باشد.

6 بازتاب فعالیت های شما در سطح جامعه و رسانه ها چگونه بوده است؟   هموراه یکی از مشکلات اساسی کارهای فرهنگی مشکل رسانه­ای کردن این اتفاقات بوده است اگرچه نسبت به سالیان گذشته وضعیت بسیار بهتری در انعکاس اخبار کنگره و یادواره داریم اما همچنان یکی از مشکلات اساسی بحث رسانه ای کردن کنگره شهدا می باشد.

7 آیا اعتبار در نظر گرفته شده در سال 93 برای معاونت کافی بوده است؟   اعتبارات درنظر گرفته شده با حجم کار پیش بینی شده هماهنگی لازم را ندارد. اما با توجه به اینکه برگزاری یادواره و کنگره ها با کمک های سایر نهاد ها، ادارات  دولتی و کمک های مردمی انجام می­پذیرد قابل قبول است. در بحث استفاده از فناوری های نوین در کنگره باید توجه بیشتر و هزینه بیشتری نمائیم.

8 - رویکرد اقتصاد مقاومتی در تولیدات خود را بیان فرمایید ؟ اصولا می­توان دوره دفاع مقدس را بعنوان یک دوره طلایی از نظر اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته و جامعه به عنوان یک دوره الگویی معرفی کرد. ما نیز به ضرورت با توجه به شرایط تحریم ها و مسائل اقتصادی روز مولفه های اقتصاد مقاومتی در کار خود را لحاظ نموده­ایم.

9 چشم انداز برنامه های شما در سال 94 چگونه است؟  بحث جدول  زمان بندی کنگره ها تا سال 1400 تهیه شده است همچنین بودجه کنگره ها بصورت مرتب در حال پرداخت است. نظارت و بازرسی از کنگره ها انجام می­پذیرد. لذا می­توان آینده روشنی را برای کنگره ها پیش بینی نمود.

10 راهکارهای مناسب در خصوص بین المللی شدن اهداف خود را بیان فرمایید؟ برگزاری کنگره شهدا بصورت بین المللی همراه کشورهای همسو مانند لبنان و سوریه و ... می­تواند موثر باشد.


نگارنده : admin در 1393/9/9 11:55:10


نظرات :