نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
تکمیل اردوگاه راهیان‌نور استان گیلان نیازمند کمک مسئولان است
معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان گفت:‌ تکمیل مراحل ساخت اردوگاه جدید راهیان نور گیلان در مناطق عملیاتی نیازمند مساعدت ویژه مسئولان و خیران استان گیلان است.

سرهنگ عباس بایرامی  اظهار داشت:‌ تکمیل ساخت اردوگاه جدید راهیان نور استان گیلان در سال 97 نیازمند تأمین اعتبارات لازم و کمک‌ و مساعدت‌های ویژه مسئولان و خیران گیلانی است. 

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان خاطرنشان کرد:‌ در سال 96 و نوروز 97 تاکنون تعداد 21 هزار نفر از زائران مشتاق گیلانی با شرکت گسترده در اردوهای راهیان نور از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید کردند.

بایرامی مجموعه فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در این اردوها را مثبت ارزیابی کرد و افزود:‌ با وجود تمام کمبودها و شرایط خاص موجود،‌ مجموعه خادمان،‌ راویان، طلاب و مجریان‌ این اردوها عملکرد مطلوب و رضایت‌بخشی را از خود‌ به جای گذاشتند.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس استان گیلان تصریح کرد:‌ در سال 96 توسط کاروان‌های راهیان نور استان گیلان توانستیم در سه بخش اردوهای دانش‌آموزی،‌ دانشجویی و اقشار مختلف مردم نسبت به اعزام زائران مشتاق گیلانی اقدام کنیم.

وی به اردوگاه تازه تأسیس گیلان در جنوب کشور ا‌شاره کرد و ابراز داشت:‌ عملیات ساخت و احداث اردوگاه جدید راهیان نور گیلان که از مدت‌ها قبل آغاز شده به‌علت کمبود اعتبارات و عدم پیگیری‌های لازم هنوز به نقطه مطلوبی نرسیده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان خاطرنشان کرد:‌ از آبان‌ماه سال 96 بود که با آماده‌سازی قسمت‌هایی از اردوگاه،‌ نسبت به اسکان و استقرار کاروان‌های راهیان نور و زائران گیلانی در محل مورد نظر اقدام کردیم.

بایرامی از ظرفیت بسیار زیاد پذیرش زائران گیلانی در اردوگاه شهدای گیلان خبر داد و گفت‌:‌ اگر تمامی مسائل زیرساختی و ا‌سکان زائران به‌خوبی در اردوگاه فراهم و مهیا شود ظرفیت پذیرش زائران گیلانی به حدود 70 هزار نفر افزایش پیدا می‌کند.

وی اشتیاق گیلانیان و استقبال آنان از اردوهای راهیان نور را بسیار مثبت خواند و اظهار داشت: ‌ورود بسیار زیاد خیل عظیمی از خانواده‌های گیلانی که با خودروهای شخصی خود به مناطق عملیاتی جنوب کشور سفر کردند از این مطلب حکایت دارد.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس  استان گیلان عنوان کرد:‌ یکی از اقدامات بسیار مطلوب سپاه قدس گیلان که در طول سال 96 به خوبی به انجام رسید حمایت از حضور افرادی بود که برای دفعه نخست به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شدند.

بایرامی به حضور استاندار گیلان و دیگر شخصیت‌های اداری استان در اردوگاه گیلان اشاره کرد و گفت:‌ روز شنبه 4 فروردین استاندار گیلان به همراه سردار عبدالله‌پور‌ و مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از اردوگاه راهیان نور گیلان بازدید کردند.

وی با بیان اینکه امیدواریم نتیجه این سفر به رفع نواقص اردوگاه راهیان نور گیلان کمک کند بیان داشت:‌ در حاشیه این بازدید یک جلسه صمیمی‌ نیز با حضور استاندار گیلان،‌ مسئولان اردوهای راهیان نور،‌ طلاب و راویان دفاع مقدس در محل اردوگاه برگزار شد.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان تصریح کرد:‌ تقدیر از مجریان اردوهای راهیان نور گیلان،‌ دیدار از یادمان شهدای بیت‌المقدس و شهدای هویزه و بازدید از پدافند هوایی نیروی هوا فضای سپاه از دیگر برنامه‌های سفر استاندار گیلان به اردوگاه راهیان نور گیلان بود.

وی میزان پیشرفت فیزیکی احداث اردوگاه جدید راهیان نور گیلان را برشمرد و عنوان کرد:‌ در حال حاضر این پروژه با پیشرفت فیزیکی 50 درصدی در حال پیگیری است و امیدواریم با کمک مسئولان و خیران تا پایان سال 97 مراحل بعدی آن را تکمیل کنیم.

بایرامی به کلام مقام معظم رهبری در مورد اهمیت اردوهای راهیان نور اشاره کرد و ابراز داشت:‌ مقام معظم رهبری همواره نسبت به برگزاری اردوهای راهیان نور حساسیت ویژه‌ای دارند و آن را یک ابتکار فرهنگی در جهت استمرا ارزش‌های دفاع مقدس می‌دانند.

انتهای پیام


نگارنده : gilan94 در 1397/1/6 2:23:37


نظرات :