نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
۲۷ هزار نفر از مردم گیلان امسال به اردوهای راهیان نور اعزام شدند
جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: ۲۷ هزار نفر از مردم گیلان در سال ۹۶ به اردوهای راهیا‌ن ‌نور اعزام شدند که اردوهای دانش‌آموزی با شرکت ۱۱ هزار نفر بیشترین سهم را در این اعزام‌ها داشت.

سرهنگ علی توشه عصر امروز در جلسه کمیته حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در رشت اظهار داشت: 27 هزار نفر از مردم گیلان در سال 96 به اردوهای راهیا‌ن ‌نور اعزام شدند.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: به خانواده‌های گیلانی که قصد سفر به اردوهای راهیان نور را دارند پیشنهاد شده است تا با وسیله نقیله شخصی عازم این سفر شوند زیرا در این صورت تامین محل اسکان و تغذیه آن‌ها در اردوگاه شهدای گیلان به طور رایگان انجام می‌شود.

توشه با تاکید بر لزوم تکمیل و توسعه زیرساخت‌های اردوهای راهیان‌نور در سال آینده خاطرنشان کرد: بیشترین اعزام‌ اردوهای راهیان نور استان گیلان در سال 96 مربوط به اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی بود که 11 هزار نفر در آن شرکت کردند.

استاندار گیلان نیز در این جلسه با اشاره به نزدیکی ایام برگزاری یادواره "شهید املاکی" خاطرنشان کرد: تمام مسئولان ذی ربط باید در زمینه تبلیغات و حمایت از برگزاری یادواره "شهید املاکی" تمام تلاش خود را انجام دهند‌.

مصطفی سالاری خاطرنشان کرد: اینکه برخی از مدیران جلسات مربوطه به کمیته تحت امرشان در حوزه دفاع مقدس را خودشان برگزار نمی‌کنند و جلسه بدون حضور آن‌ها برگزار می‌شود یا اینکه نمایندگان متفاوتی را به جلسات می‌فرستند کاری اشتباه است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به پراکندگی یادواره‌های شهدا در برخی شهرستان‌ها تصریح کرد: باید با رضایت خانواده شهدا ترتیبی اتخاذ شود تا به منظور باشکوه‌تر برگزار شدن این مراسمات آن‌ها را تجمیع و به صورت یادواره‌های شهرستانی برگزار کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده توسط این مجموعه به‌منظور گرامیداشت روز بزرگداشت شهدا در 22 اسفند ماه افزود: امسال تلاش شد تا برنامه‌های روز بزرگداشت شهدا با نوآوری و در راستای جذب جوانان برگزار شود.

عبدالله پاکاری برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی هنری "ایثار" را یکی از برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در راستای گرامیداشت روز شهدا دانست و گفت: امسال جشنواره دانش‌آموزی "نامه به یک شهید" با ارسال بیش از 11 هزار نامه توسط دانش‌آموزان گیلانی برگزار شد.

پاکاری با تاکید بر لزوم ایجاد حلقه اتصال بین فرهنگ ایثار و شهادت و فرهنگ ایثار اجتماعی تصریح کرد: در راستای ایجاد این حلقه اتصال، امسال در نخستین جشنواره "ایثار" استان گیلان از فعالان حوزه ایثار اجتماعی نیز تجلیل به‌عمل آمد.

رسول جلایی مدیرکل بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان نیز در این جلسه با انتقاد از عدم حضور برخی مدیران استان در جلسات کمیته‌های مرتبط با حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: امیدواریم در سال آینده این روند اصلاح شود.

انتهای پیام


نگارنده : gilan94 در 1397/1/6 2:28:56


نظرات :