نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
مسئول انجمن راویان شهرستان لنگرود: سومین گردهمایی بزرگداشت شهدای عملیات کربلای ۵ در لنگرود برگزار می‌شود
مسئول انجمن راویان شهرستان لنگرود  اظهار کرد: سومین گردهمایی رزمندگان، بزرگداشت شهدای عملیات کربلای ۵ و شهدای حوزه مقاومت بسیج شهری در لنگرود برگزار می‌شود.

قربان حق‌بین گفت: این گردهمایی پنجشنبه (۲۳ دی ۱۳۹۵) بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد شهدا (امینی) لنگرود با حضور خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و راویان برگزار خواهد شد.

 

وی بابیان اینکه سردار محمدعلی حق‌بین، فرمانده لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان و تعدادی از راویان دفاع مقدس به خاطره گویی می‌پردازند، افزود:  سید حسین نبوی مداح این همایش است که در دی‌ماه ۱۳۶۵ و پیش از آغاز عملیات کربلای ۵ برای رزمندگان لشکر قدس گیلان مداحی کرده بود.

 

مسئول انجمن راویان شهرستان لنگرود  تصریح کرد: عملیات کربلای ۵، ۱۹ دی ۱۳۶۵ به فرماندهی سپاه جهت فتح بصره و با رمز «یا زهرا (س)» در محور شلمچه – کانال ماهی به‌صورت گسترده آغاز شد که هدف نهایی این عملیات تسخیر شهر بصره بود.

 

حق‌بین بابیان اینکه لشکر ۱۶ قدس از گیلان در مرحله سوم این عملیات وارد صحنه شد، اظهار کرد: ۴۷ رزمنده شهرستان لنگرود در عملیات کربلای ۵ به شهادت رسیدند.

 

مسئول انجمن راویان شهرستان لنگرود گفت: در قالب لشکر ۱۶ قدس، رزمندگان لنگرودی نیز حضور داشتند که در پایان جنگ ۴۶ شهید از لنگرود به فیض شهادت نائل آمدند.

 

وی با بیان اینکه شهیدان کریم عباسی، یوسف نیک‌پی، مهدوی، اکبری و ارجمندی ازجمله شهدای لنگرودی بودند که در این عملیات براثر اصابت خمپاره در کنار هم به شهادت رسیدند، اضافه کرد: محمدحسین ترابی که به همراه فرزند خود حسن ترابی در این عملیات شرکت کرده بود بعد از پایان عملیات پدر فقط کوله پسرش حسن را به خانه بازگرداند و بعد از چند مدت پیکر شهید حسن ترابی به لنگرود فرستاده شد.

 

لشکر قدس گیلان به‌پاس استقامت و رشادت‌‌های رزمندگانش در این حماسه بزرگ و تاریخ‌ساز مدال فتح گرفت.

نگارنده : gilan94 در 1395/10/23 14:5:43


نظرات :