نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس باحدود شش هزار عنوان کتاب برگزار می شود
رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج از برگزاری هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس از 9 آذرماه در مشهد مقدس خبر داد.


 نشست خبری هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس، صبح امروز با حضور سردار حق طلب رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه و بسیج، سردار ناظری معاون نشر سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج و دکتر حسین صفری نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور اصحاب رسانه و خبرنگار تهران پرس در پاتوق خبر برگزار شد.

رئیس سازمان حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج در ابتدای این نشست خبری با توجه به هفته بسیج گفت: هفته بسیج یادآور فداکاری های ملت و جوانان با بصیرتی است که به فرمان امام راحل بعد از تشکیل بسیج در همه برهه های تاریخی و حساس جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند و به میدان آمدند.

سردار حق طلب در ادامه موفقیت ملت ها را در پشتوانه نیروی انسانی دانست و اظهار کرد: ما هشت سال دفاع مقس را به پشتوانه نیروی انسانی معتقد و فداکار و با روحیه بسیجی پشت سر گذاشته و پیروز شدیم.

فرهنگ دفاع مقدس بهترین الگو و سبک زندگی

وی الگوی گیری از فرهنگ دفاع مقدس را بهترین سبک زندگی دانست و گفت: اگر دنبال سبک زندگی یا دنبال الگوی مناسب میگردیم ، فرهنگ دفاع مقدس خصوصا بسیجیان در دوران دفاع مقدس بهترین سبک زندگی و الگوی مناسب است.

وی ادامه داد: در همه زمینه ها فرهنگ دفاع مقدس حرفهای عملی و تجربه شده ای را دارد که می توان تا سالهای سال جوانان ما را تغذیه نمود. و حتی الگوبرداری از فرهنگ دفاع مقدس می تواند مشکلات بزرگ کشور را حل کند.

کتاب موثرترین ابزار انتقال فرهنگ دفاع مقدس

سردار حق طلب کتاب را موثرترین ابزار انتقال فرهنگ دفاع مقدس دانست و اظهار کرد: برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس ، کتاب موثرترین ابزاری است که موثرترین تاثیر را دارد.

وی به تاثیر گذاری کتاب از دیدگاه مقام معظم رهبری اشاره و افزود: در چندین جلسه که ستاد بزرگداشت شهدا در زمینه های هنری و فرهنگی محضر مقام معظم رهبری رسیدند ، ایشان فرمودند فیلم ، سریال ، مستند خوب و تاثیر گذار است اما کتاب یک چیز دیگر است.

وی ادامه داد: موضوع کتاب و کتابخوانی از دل مشغولی های مقام معظم رهبری است.

برگزاری نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس پاسخی به مطالبات مقام معظم رهبری

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج گفت: در پاسخ به مطالبات مقام معظم رهبری ، سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه و بسیج از هشت سال پیش ورود نمودیم که هر چند انتقال فرهنگ دفاع مقدس وظیفه همه آحاد ملت است و ما نیز می توانیم از بهترین روش ها است استفاده کنیم که از کتاب و فرهنگ کتابخوانی برای این امر مهم استفاده نمودیم.

وی افزود: در سال 1389 برای اولین بار نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس را در استان اصفهان و سپس به ترتیب در  استان های خراسان رضوی ، فارس ، تهران ، آذربایجان شرقی راه اندازی نمودیم. که این نمایشگاه تخصصی در حول و محور دفاع مقدس برگزار شد و در این هفت سال توانستیم یک هم افزایی بین ناشرین و علاقمندان کتاب دفاع مقدس برقرار کنیم.

برگزاری هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در مشهد

سردار حق طلب با اشاره به برگزاری هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در آذر ماه امسال اظهار کرد: امسال ما هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس را در کنار بارگاه ملکوتی هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و در محل نمایشگاه دائمی استان خراسان رضوی ، واقع در بلوار وکیل آباد مشهد مقدس برگزار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: تا با این کار وظیفه ای که این سازمان در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی دفاع مقدس دارد را ادا کرده باشیم.

رئیس سازمان حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه و بسیج افزود: امیداوریم در هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس بتوانیم مخاطبین خوبی را جذب و کتابهای مورد علاقه مردم را در حد کمیی و کیفیت ارائه کنیم.

حضور 70 ناشر تخصصی دفاع مقدس و حدود 6 هزار عنوان کتاب

سردار حق طلب به حضور 70 ناشر تخصصی حوزه دفاع مقدس در این نمایشگاه اشاره و افزود: در این نمایشگاه  70 ناشر تخصصی حوزه دفاع مقدس حضور دارد که با توجه به محدودیت سالن و فضا حدود 6 هزار هنوان اثر در موضوعات مختلف دفاع مقدس از جمله زندگی نامه ، خاطره ، تاریخ شفاهی ، داستان و رُمان ، شعر و ادبیات ، پژوهش و تاریخ برای همه سلیقه ها و سنین مختلف از کودک و نوجوان تا بزرگسالان ارائه می شود.

وی به بخش های جانبی این نمایشگاه اشاره و اظهار کرد: در روزهای مختلف برگزاری نمایشگاه برنامه های مختلفی را به عنوان برنامه های جانبی در نظر گرفته ایم که برگزار خواهد شد،که این برنامه ها شامل نشست های  تخصصی ، رونمایی از تازه های تالیف خواهد بود.

9 تا 16 آذر زمان برگزاری نمایشگاه

سردار حق طلب در خصوص زمان برگزاری این نمایشگاه گفت: هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس از 9 آذر ماه تا 16 آذر ماه هر روز از ساعت 9 صبح تا ساعت 21 به طور یکسره در محل دائمی نمایشگاه های مشهد مقدس واقع در بلوار وکیل آباد برگزار خواهد شد.

خبرنگار: امیرمحسن سلطان احمدی
 تهران پرس


نگارنده : fatehan02 در 1396/9/7 8:11:17


نظرات :