نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
اختصاص 200 میلیون تومان یارانه بن خرید کتاب به نمایشگاه کتاب دفاع مقدس
نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو شورای برنامه ریزی نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس از اختصاص مبلغ 200 میلیون تومان یارانه خرید کتاب به صورت بن کارت جهت اقشار مختلف مردم برای خرید کتاب از این نمایشگاه خبر داد.

 حسین صفری ،نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو شورای برنامه ریزی نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس صبح امروز در نشست خبری هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس با تبریک هفته بسیج گفت: در طول دوران زندگی بسیجی باشیم و بسیجی بمیریم.


وی با اشاره به هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس اظهار کرد: از مدتها قبل  جانمایی ها و کارهای ویژه برگزاری نمایشگاه انجام شده است.

عضو شورای برنامه ریزی نمایشگاه دفاع مقدس از اختصاص مبلغ 200 میلیون تومان یارانه خرید کتاب خبر داد و گفت: ۲۰۰ میلیون تومان یارانه خرید به صورت بن کارت برای این نمایشگاه اختصاص یافته که ۲۰ درصد از سوی معاونت فرهنگی در نظر گرفته شده است.

چگونگی دریافت بن کارت تخفیف خرید کتاب

وی ادامه داد: این بن ها از طریق بانک مستقر در نمایشگاه ارائه می شود که اقشار عادی جامعه ، بسیجیان ، خانواده ایثارگردان ، خانواده شهدا ، طلاب حوزوی جزء سطوحی هستند که می توانند این بن تخفیف را دریافت کنند. همچنین برای سطوح تحصیلی لیسانس تا دکترا نیز این یارانه در نظر گرفته شده است.

برخی از اهداف برپایی این نمایشگاه

صفری به اهداف این نمایشگاه اشاره و اظهار کرد: تقویت ناشران حوزه دفاع مقدس از مهمترین اهداف است ، همچنین ارائه جدیدترین آثار ناشران در حوزه دفاع مقدس به صورت یکجا از دیگر اهداف برپایی این نمایشگاه است.

وی ادامه داد: معرفی نو قلمان ، ناشران و ایجاد موج و جریان حوزه دفاع مقدس در بدنه نشر و در حوزه های مختلف از جمله نویسندگان ، طراحان ، ناشران از جمله موارد برپایی این نمایشگاه است.

صفری افزود: برپایی نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس باعث تقویت ناشران این حوزه شده که در این حوزه اتفاقات خوبی افتاده است.

مجمع ناشران دفاع مقدس مولود این نمایشگاه

وی ادامه داد: در دل این نمایشگاه مولودی به دنیا آمد که مجمع ناشران دفاع مقدس است که به صورت جدی و فعال این مجمع در این حوزه حضور پیدا کرده است.

صفری به کمک در توزیع کتاب توسط این نمایشگاه اشاره و بیان کرد: در دوره های مختلف برپایی این نمایشگاه با فراز و نشیب هایی روبرو بودیم ولی سنگ و بنای این نمایشگاه کمک به توزیع کتاب بود که در کشور در  توزیع کتاب نقص بود.

عضو شورای برنامه ریزی نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس موضوع مخاطب را موضوع جدی حوزه کتاب دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: موضوع جذب مخاطب از موضوعات مهم و جدی نمایشگاه است که جذب مخاطب مد نظر قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در تعامل ناشران با مردم سطح توقعات و نیازهای آنها بررسی و ذائقه های مخاطب سنجش خواهد شد.

صفری به همزمان بودن نمایشگاه استانی کتاب مشهد و این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس و نوزدهمین نمایشگاه استانی مشهد همزمان در محل نمایشگاه های دائمی مشهد برگزار می شوند و بدین منظور ما به قصد هم افزایی و مشارکت مخاطبین ، نویسندگان و ناشران این دو نمایشگاه را در کنار یکدیگر قرار دادیم.

گفتنی است،هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس از 9 تا 16 آذر ماه در محل نمایشگاه های دائمی مشهد مقدس واقع در بلوار وکیل آباد برگزار می شود.

خبرنگار: امیرمحسن سلطان احمدی

 تهران پرس


نگارنده : fatehan02 در 1396/9/7 8:13:7


نظرات :