نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
راهنمای برگزاری هزارنمایشگاه کتاب دفاع مقدس
جهت برگزاری بهتر نمایشگاه کتاب دفاع مقدس در هفته بسیج، نکات ذیل به عرض می رسد که امیدواریم با رعایت این نکات و با استفاده تجربیات خودتان ، موفق به برگزاری نمایشگاهی شوید که مورد استقبال گسترده قرار بگیرد.

بسمه تعالی

(راهنمای برگزاری هزارنمایشگاه کتاب دفاع مقدس)

برادر گرامی

باعرض سلام و احترام؛

جهت برگزاری بهتر نمایشگاه کتاب دفاع مقدس در هفته بسیج، نکات ذیل به عرض می رسد که امیدواریم با رعایت این نکات و با استفاده تجربیات خودتان ، موفق به برگزاری نمایشگاهی شوید که مورد استقبال گسترده قرار بگیرد.

1-    هدف از برگزاری نمایشگاه، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ، تعمیق فرهنگ ایثار و مقاومت در پرتو ولایت و پاسداشت ارزشهای والای انقلاب اسلامی است . این کار، بسیار ارزشمند بوده و یک وظیفه است و در عین حال ثواب بزرگی دارد و ادای دین به ساحت نورانی سیدالشهدا(ع)، حضرت امام خمینی(ره) و شهدای گرانقدر آن دوران پر خاطره است. لذا هر کوششی در این زمینه مأجور در نزد خداوند تبارک و تعالی است. هر کتابی با محتوای ولایت ، حکومت اسلامی ، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و بصیرت و آگاهی که به خانه ها راه می یابد، پرتوی است از نور اسلام و شهداء که شما در آن سهیم خواهید بود .

2-    تبلیغات، نقش مهمی در جلب توجه و استقبال مردمی از نمایشگاه دارد، پوسترهای همراه و دورة ای نمایشگاهی را برای تبلیغ در محلهای مناسب پیرامون کانونها و هیأت و در مدارس نصب نمایید. بنر تبلیغاتی را نیز در محل مناسب و قابل رویت نصب کنید. از امکانات محلی مانند نماز جمعه ،نشریات و نیز هماهنگی با مسئولان آموزش و پروش و سایر ادرات و نهادها مانند بسیج، هرچه بیشتر استفاده نمایید .دعوت از خانواده شهداء و ایثارگران برای بازدید از نمایشگاه فراموش نشود .

3-    محل نمایشگاه نیز از الویت بالایی برخوردار است. آن را در محلی راه اندازی کنید که در معرض دید و محل تردد و مردم بویژه جوانان به کانون ها و هیأت مذهبی و مراکز فرهنگی باشد. در ضمن با توجه به فصل پاییز، تمهیدات لازم برای محفوظ بودن بازدیدکنندگان و سالم ماندن کتابها در نظر گرفته شود. وسعت، نور، صدا ، تزئین و بویژه نظافت نمایشگاه برای افزایش استقبال مردم نقش بسزایی دارند.

 

4-    استفاده از سایر محصولات فرهنگی متناسب با موضوع نمایشگاه مانند چفیه، سربند، پوستر و عکس و عرضه آنها در کنار نمایشگاه می تواند در جلب توجه مردم موثر باشد، به شرط آنکه هدف اصلی فراموش نشود و کتاب را که مهمتر و اثر گذارتر است تحت شعاع قرار ندهد.

 

5-    در تزئین محل نمایشگاه از عکس شهداء تصاویر بزرگ عملیات و پوسترهای انقلاب اسلامی ، امام و رهبری استفاده شود. پخش سرودها و مارش و آهنگهای دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به شرط عدم آزار همسایه ها-در دورن محوطه نمایشگاه لازم و بسیار موثر است .

6-     دایر کردن ایستگاه صلواتی و پذیرایی مختصر از بازدیدکنندگان و استفاده از رایانه و نرم افزارهای انقلابی و دفاع مقدس در جذب و جلب نظر جوانان، تاثیر زیادی خواهد داشت. معمولاً پایگاههای بسیج و هیأتها آمادگی چنین همکاری را دارند.

 

7-    دایر کردن نمایشگاه با استفاده از آثار و پوسترهای انقلاب اسلامی و نیز آثار مربوط به شهداء و دفاع مقدس در جنب این نمایشگاه ، کار فرهنگی را تکمیل و هدف را بیشتر تامین خواهد کرد .

8-    در صورت دریافت سفارش خرید بیش از موجودی کتاب در نمایشگاه ضمن اطمینان خاطر به سفارش دهنده ، نام کتابها و تعداد درخواستی را سریعاً به سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و بسیج اعلام کنید تا ارسال گردد.

 

9-    سعی کنید کتابها را با توجه به مخاطبین دسته بندی و چینش کنید (کودکان ونوجوانان،دفاع مقدس و جنگ نرم) و بصورت درهم و مختلط نچینید.

 

10-  سعی کنید از افراد با تجربه و آشنا با کتابها و مسائل دفاع مقدس و بسیج بعنوان متصدی در نمایشگاه استفاده کنید و برخورد آنان با مراجعه کنندگان متناسب با اخلاق اسلامی باشد .

 

11-    شرعاً موظفید بر اساس قرارداد،کلیه کتابها رابا تخفیف درج شده در پوستر و بنر (50 درصد) عرضه و به فروش برسانید.

 

12-    با توجه به ارائه تخفیف قابل توجه از سوی ناشران و یارانه وزارت ارشاد اسلامی، می توانید از الباقی کتابها بعد از اتمام نمایشگاه ، برای تجهیز کتابخانه مساجد ، کانونها و هیأتها استفاده یا در مسابقات به عنوان جوایز اهداء نموده یا در مناسبتهای دیگر بصورت نمایشگاهی، عرضه نمایید.

 

13-    این کتابها، حاصل روزها و ساعتها پژوهش و تحقیق مولفین و شامل معارف اسلامی، جایگاه والای ارزشهای دفاع مقدس و بصیرت و آگاهی و مقابله با جنگ های نوین از جمله جنگ نرم و دستاوردهای آن است لذا جا دارد، درفواصل معیّن ، نسبت به بازدید از نمایشگاه و اهمیت و نقش کتب عرضه شده، به مردم توجه داده شود و مخصوصاً نسل جوان و نوجوان را به بازدید از نمایشگاه ترغیب نمایید.

 

14-    خواهشمندیم به ضوابط و زمان تعیین شده برای مرجوع کتابها و واریز وجوه فروش که در قرارداد فیما بین قید شده است دقیقاً عمل نمایید تا ما در مقابل ناشران، بتوانیم به موقع تعهدات خود را عمل کنیم .

 

از زحمات شما عزیزان تشکر نموده و آرزوی سلامتی و عاقبت بخیری و قبولی و اجر عظیم بر تلاشهایتان را از خداوند متعال مسألت داریم.     

 

                                                                     « ستاد برگزاری هزار نمایشگاه کتاب دفاع مقدس »

                                                           سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس سپاه و بسیج


نگارنده : admin در 1391/08/24 17:37:46.


نظرات :

بسیجی
باسلام-جهت دریافت نمایشگاه به چه طریق اقدام کنیم؟
1393/8/30 13:12:56 :: ارسال پاسخ
 
ناشناس
سلام .ما که هنوز در مرحله اول ابلاغ و در مرحله بعد نمایشگاهی رویت نکردیم . پورجواران (کرمان)92/9/2
1392/9/2 9:45:6 :: ارسال پاسخ