نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
ديدار فرماندهان نظامي وانتظامي سيستان و بلوچستان با سردار باقرزاده
وي افزود: استان سيستان و بلوچستان همراه با مسائل سياسي روز کار مهم و حساس حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس را مطرح و اين مهم را در نهادها ريشه‌دار کرده و نيروهاي مسلح در استان حاملان اين ارزش‌ها هستند.
سردار باقرزاده گفت: بايد با ساخت پارک موزه دفاع مقدس با توجه به شرايط جوي و اقليمي استان سيستان وبلوچستان و بر اساس حضور رزمندگان سيستاني و بلوچ در طول هشت سال دفاع مقدس، يک عمليات را براي نسل امروز جامعه بيان و به تصوير بکشيم تا اين مهم به نحو مطلوب و شايسته اجرا و به نسل‌هاي بعدي نيز منتقل شود.

وي با اشاره به اعزام کاروان‌هاي راهيان نور به شرق کشور و بازديد از مناطقي که بيش از 12 شهيد را بعد از انقلاب تقديم اسلام کرده است را يکي از طرح‌هاي عملياتي و اجرايي در سيستان و بلوچستان نام برد.

سردار باقرزاده يادآور شد: در اين راستا در سيستان و بلوچستان 17منطقه که تعداد 12 شهيد به بالا داشته‌ است شناسايي و از سال آينده نخستين کاروان زيارتي از سازمان بسيج دانشجويي براي بازديد از اين مناطق به استان اعزام خواهند شد.

وي گفت: برگزاري زيارت حضرت رسول (ص) به شکل مشترک بين شيعه و سني در سالروز شهادت شهيد مولوي حسين‌بر در هر سال به عنوان برنامه محوري و ويژه بين اين دو مذهب در بطن مردم و باحضور بزرگان اهل سنت در راستاي اعتقادات و وحدت بيش از پيش و تقويت جاذبه‌هاي گردشگري اجرا مي‌شود.

در این دیدار همچنین فرمانده سپاه سلمان سيستان و بلوچستان گفت: تا پايان امسال، هشت پايگاه بنياد حفظ آثار در هشت شهرستان استان فعاليت خود را آغاز مي‌کنند.

عليرضا عظيمي جاهد در ديدار فرماندهان نظامي و انتظامي سيستان و بلوچستان با رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس کشور اظهار همچنين اظهار كرد: اين هشت پايگاه بنياد حفظ آثار در راستاي جريان‌سازي فرهنگي و مقابله با تهاجم فرهنگي و جنگ نرم دشمنان با همت و همکاري برادران اهل سنت و شيعه تا پايان سال‌جاري در هشت شهرستان استان، فعاليت خود را آغاز مي‌کنند.

وي افزود: با اجراي اين طرح‌هاي مهم در بحث حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس، براساس توان و ظرفيت استان، واقعيت‌هاي استان اعم از فعاليت‌هاي ديني و مذهبي به ويژه وحدت و انسجام بين اين دو قشر از جامعه بيشتر بر همگان نمايان مي‌شود.

نگارنده : hmd در 1390/08/11 10:11:37.


نظرات :