نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
سردار باقرزاده: پارک موزه سیستان و بلوچستان نماد وحدت شیعه و سنی است
سپاه نیوز: رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: پارک موزه سیستان و بلوچستان به عنوان نمادی از وحدت اقوام شیعه و سنی در دفاع مقدس مطرح است. به گزارش سپاه نیوز به نقل از روابط عمومی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان؛ سردار محمد باقرزاده در جلسه تودیع و معارفه مدیرکل بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان اظهار داشت: شهدای گمنام در هرکجا که قرار داشته باشند، راهنما و ستاره هدایت و شاخصه‌ای هستند که   مردم به وجود آنان افتخار می‌کنند. بیش از 500 نقطه از  ایران اسلامی همچنان در انتظار میزبانی از شهدای گمنام هستند.
.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان کرد: خوشبختانه اکثر شهرهای سیستان و بلوچستان مزین به وجود شهدای گمنام و یادمان این عزیزان و  زیارتگاهی برای  شیعه و سنی این استان شده‌اند.
سردار باقرزاده تصریح کرد: سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های زیادی در ابعاد مختلف دارد و می‌تواند به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری در زمینه فرهنگ انقلاب و دفاع مقدس مطرح باشد.
وی خاطرنشان کرد: مردم این استان شهدای  بزرگوار زیادی از جمله شهیدان میرحسینی،   محمد امین میرمرادزهی و حسین بر را تقدیم انقلاب کرده‌اند  که با ملاحظه مجموعه شهدا این استان می‌تواند از یادمان‌های مختلف برخوردار شود.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه پشتوانه امنیت  فرهنگی ایمان است، بیان داشت: اگر ایمان وجود داشته باشد فرهنگ نیز شکل و هویت دینی پیدا می‌کند.
سردار باقرزاده گفت:  از سوی این بنیاد 200 مناسبت تبلیغی در کشور در زمینه دفاع مقدس  شامل بخش‌های مختلف از  جمله رخدادهای ملی،  منطقه‌ای و یگانی اجرا می‌شود. وی با تشریح فعالیت‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در حوزه‌هایی از جمله امور مهندسی و یادمان‌ها، ادبیات و هنر افزود: در حال حاضر در 31 استان کشور،  طرح ایجاد پارک موزه‌ها در حال اجراست که اکثر   استان‌ها نیز کارهای مربوط به تملک زمین و طراحی و مطالعات را انجام داده‌اند.   رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس  اضافه کرد: پارک موزه استان سیستان و بلوچستان نیز با جدیت در  حال ساخت است که به  عنوان نمادی از وحدت اقوام شیعه و سنی در دفاع مقدس مطرح است.  در این مراسم حمزه دهقان به عنوان  مدیر کل جدید  بنیاد  حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان معرفی و از زحمات احمد اعرابی مدیر سابق این بنیاد که اکنون در بستر بیماری است، تقدیر شد.

نگارنده : mohamagha در 1390/08/09 21:23:27.


نظرات :