نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
گوشه هایی از زندگی نامه 22شهیددفاع مقدس
وصیت نامه پرویز خیامیان
 درود به رهبر عزیز ،قلب ملت ایران به نام الله در هم كوبنده ظلم و ستم. به نام خدائی كه به ما شعور داد تا خوب را از بد و زشت و پلید را از زیبا تمیز داده و یكی را انتخاب كنیم. تقاضا دارم دخترم (صفورا) تا كلاس ششم ابتدایی فقط و فقط درس اسلامی خوانده و بعد قرآن یاد بگیرد و كاملاً اسلامی تربیت شود كه این بزرگترین آرزوی من است. از همسرم و خانواده ام تقاضا دارم اگر در راه شهید شدم در مرگ من گریه نكنند بلكه شادی بكنند تا روح من شاد گردد، اگر شهید شدم جنازه مرا در اصفهان دفن كنید. فرزند مرا نزد امام امت رهبر كبیر انقلاب، پدر عزیزم خمینی بت شكن ببرید تا دست بركتش را به صورت او كشیده و برای آنها دعا نمایند، والسلام ،پایدار ارتش جمهوری اسلامی ایران، پاینده ایران، و برقرار باد جمهوری اسلامی ایران.
وصیت نامه شهید اكبر چاجی
 برای اسلام و انقلاب تبلیغات زیادی بكنید تا ندای اسلام و اسلام طلبی به اقصی نقاط جهان برسد در اشاعه و گسترش فرهنگ اسلامی تلاش لازم را بنمایید و از هیچ كوششی دریغ نكنید همیشه گوش به فرمان امام امت و مسئولین كشور باشید". وصیت نامه شهید سید عباس جولایی ....برادرانم! به ریسمان الهی اعتصام كنید و آن را رها نسازید ،هرچه به كلاس بالاتری از ایمان برویم درسهایمان مشكل می شود و درس امتحانات مشكل تر و شیطان هم تلاشش بیشتر می شود. مبادا پس از چند صباحی تحمل درد و رنج و زحمت در راه خدای بزرگ به دره نیستی سقوط كنیم، قرآن زیاد بخوانید و سعی كنید زمانیكه خداوند با شما صحبت می كند ترجمه تحت اللفظی آن را بدانید .تقوا تقوا اساس كار است اگر تقوا نباشد اكثر عبادات به خاطر غیر خدا می شود، نماز را طوری بخوانید كه بدانید با خدا چه می گویید مبادا عباداتمان بندی باشد كه ما را از راه سعادت بازدار بدین واسطه كه فكر كنیم خیلی آدم خوبی هستیم عبادات ما باید پله ای برای صعود ما به درجات و كلاسهای بالاتر باشد.
 وصیت نامه شهید هدایت الله ثمرمند
 "اینجانب براساس عقیده ای كه نسبت به اسلام و مكتب شهادت دارم با عزمی راسخ و اراده ای آهنین عازم جبهه شده ام.تا دین خود را نسبت به اسلام ادا كنم چون موقعی كه شهادت باعث سعادت ماست، افتخار شهید شدن در راه اسلام را داریم" وصیت نامه شهید حسین ثامنی ای مسئولین توجه داشته باشید امروز مسئولیت حفاظت از خون شهیدان در درجه اول به عهده شماست مبادا بین صحبت و رفتارتان با این ملت شهیدپرور با مقامات بالاتر فرق كند. خود را عاقل و متعهد و حافظ اسلام و دیگران را بدخواه و جاهل ندانید، در خود بیشتر دقت كنید، مبادا جلوی خدمت مخلصان را بگیرید. دقت كنید با نیروهای مخلص بسیج جزء با منطق و دلیل به هیچ زبان دیگر سخن نگوئید. شرمنده دوستان شهیدم و درگه حق تعالی. 28/12/63

گوشه هایی از زندگی نامه 22شهیددفاع مقدس

وصیت نامه پرویز خیامیان

درود به رهبر عزیز ،قلب ملت ایران به نام الله در هم كوبنده ظلم و ستم. به نام خدائی كه به ما شعور داد تا خوب را از بد و زشت و پلید را از زیبا تمیز داده و یكی را انتخاب كنیم. تقاضا دارم دخترم (صفورا) تا كلاس ششم ابتدایی فقط و فقط درس اسلامی خوانده و بعد قرآن یاد بگیرد و كاملاً اسلامی تربیت شود كه این بزرگترین آرزوی من است. از همسرم و خانواده ام تقاضا دارم اگر در راه شهید شدم در مرگ من گریه نكنند بلكه شادی بكنند تا روح من شاد گردد، اگر شهید شدم جنازه مرا در اصفهان دفن كنید. فرزند مرا نزد امام امت رهبر كبیر انقلاب، پدر عزیزم خمینی بت شكن ببرید تا دست بركتش را به صورت او كشیده و برای آنها دعا نمایند، والسلام ،پایدار ارتش جمهوری اسلامی ایران، پاینده ایران، و برقرار باد جمهوری اسلامی ایران.

وصیت نامه شهید اكبر چاجی

برای اسلام و انقلاب تبلیغات زیادی بكنید تا ندای اسلام و اسلام طلبی به اقصی نقاط جهان برسد در اشاعه و گسترش فرهنگ اسلامی تلاش لازم را بنمایید و از هیچ كوششی دریغ نكنید همیشه گوش به فرمان امام امت و مسئولین كشور باشید".

وصیت نامه شهید سید عباس جولایی

....برادرانم! به ریسمان الهی اعتصام كنید و آن را رها نسازید ،هرچه به كلاس بالاتری از ایمان برویم درسهایمان مشكل می شود و درس امتحانات مشكل تر و شیطان هم تلاشش بیشتر می شود. مبادا پس از چند صباحی تحمل درد و رنج و زحمت در راه خدای بزرگ به دره نیستی سقوط كنیم، قرآن زیاد بخوانید و سعی كنید زمانیكه خداوند با شما صحبت می كند ترجمه تحت اللفظی آن را بدانید .تقوا تقوا اساس كار است اگر تقوا نباشد اكثر عبادات به خاطر غیر خدا می شود، نماز را طوری بخوانید كه بدانید با خدا چه می گویید مبادا عباداتمان بندی باشد كه ما را از راه سعادت بازدار بدین واسطه كه فكر كنیم خیلی آدم خوبی هستیم عبادات ما باید پله ای برای صعود ما به درجات و كلاسهای بالاتر باشد.

وصیت نامه شهید هدایت الله ثمرمند

"اینجانب براساس عقیده ای كه نسبت به اسلام و مكتب شهادت دارم با عزمی راسخ و اراده ای آهنین عازم جبهه شده ام.تا دین خود را نسبت به اسلام ادا كنم چون موقعی كه شهادت باعث سعادت ماست، افتخار شهید شدن در راه اسلام را داریم"

وصیت نامه شهید حسین ثامنی

ای مسئولین توجه داشته باشید امروز مسئولیت حفاظت از خون شهیدان در درجه اول به عهده شماست مبادا بین صحبت و رفتارتان با این ملت شهیدپرور با مقامات بالاتر فرق كند. خود را عاقل و متعهد و حافظ اسلام و دیگران را بدخواه و جاهل ندانید، در خود بیشتر دقت كنید، مبادا جلوی خدمت مخلصان را بگیرید.

دقت كنید با نیروهای مخلص بسیج جزء با منطق و دلیل به هیچ زبان دیگر سخن نگوئید.

شرمنده دوستان شهیدم و درگه حق تعالی.

28/12/63

وصیت نامه حسین ترك

از مردم شهیدپرور می خواهم كه همیشه در صحنه باشند ،ابرقدرتها بدانند مردم ایران همیشه در صحنه هستند و نمی گذارند كه خللی بر جمهوری اسلامی وارد شود. ابرقدرتها بدانند كه ما مردم ایران با جان و دل انقلاب را پذیرفتیم و آن را تا پایان جان حفظ خواهیم كرد. من از مردم می خواهم رهبر و ولی فقیه را تنها نگذارند و به دستورات ایشان عمل كنند.از خواهران خود می خواهم كه حجاب اسلامی را رعایت كنند و از برادرانم هم می خواهم كه ادامه دهنده راه شهدا باشند و از پدر و مادرم هم می خواهم كه اگر می خواهند برای من گریه كنند برای غریبی امام حسین (ع) گریه كنند.

وصیت نامه شهید نادر پوربندری

بر شما جنگ و جهاد واجب شد در حالی كه این فرمان بر شما گران و سنگین و مورد كراهت شماست، ولی بدانید كه چه بسا چیزی را كه ناگوار و مكروه می دانید در حقیقت به نفع شماست.بالعكس شما می پندارید كه شهیدان راه خدا مرده اند نه، بلكه زنده به حیات ابدی هستند و در نزد پروردگارشان متنعم خواهند بود.

وصیت نامه شهید رحیم تركان

مردان و مؤمنان بزرگ خدا كسانی هستند كه به عهد و وفا پیمان بستند و حتی به بهترین درجه یعنی شهادت رسیدند و اینجانب سوگند یاد می كنم كه سعادت خویش را نمی یابم مگر در پیمودن خط خونین اباعبدالله الحسین (ع) كه راه تمامی شهدای انقلاب اسلامی است .

پدر و مادر عزیزم بدانید و مطمئن باشید كه امروز در راهی جاودانه گام نهادم كه انتهای آن حضرت بقیه الله الاعظم قرار دارند ،انسان باید از دنیا و زندگی پر مشقت آن كه موجب می شود انسان غرق در گناه بشود رهایی پیدا كند و راه جهاد در راه خدا را پیش گیرد ولیكن جهاد در راه خدا باید حسین گونه باشد مردم شهیدپرور تقو را فراموش نكنید و تقوا پیشه كنید، پیرو خط ولایت فقیه باشید و هر كاری می كنید فقط برای رضای خدا باشد. اخلاص در عمل پیشه كنید انشاالله خداوند ما را در زمره شهدای صحرای كربلا قرار دهد و ما را با حسین بن علی (ع) محشور گرداند .

در پایان از همه آشنایان و دوستان و همكلاسیها حلالیت می طلبم.

وصیت نامه شهید محسن پورقاسمی

"كسانی كه به ولایت امام اعتقاد ندارند بر جنازه من حاضر نشوند، سلام مرا به رهبر عزیزم، پدر یتیمان برسانید و به خانواده شهدا بگویید كه تا آخرین قطره خونمان صحنه های نبرد حق علیه باطل را ترك نخواهیم كرد، و با خداوند پیمان می بندیم كه در تمام عاشورا و كربلاها، حسین (ع) زمان را تنها نگذاریم، و سنگرها را خالی نخواهیم كرد و تا هنگامی كه پرچم لااله الا الله در تمام جهان به اهتزاز درنیاید و احكام اسلام و قرآن در زیر پرچم توحید و اسلام به اجرا درنیاید ساكت نخواهیم نشست.

وصیت نامه شهید حسام اسماعیلی فرد

اگر شهادت نصیبمان شد، آن را دودستی می گیریم و خدا كند زانوهایمان سست نشود. شهادت چیزی نیست كه نصیب هركس بشود هركس كه شهید می شود به كمال رسیده است، شهدای شما نمرده اند بلكه زنده اند و ناظر اعمال شما هستند.

وصیت نامه شهید محمد علی توانگر

"خواهرم! شما با حجاب و برادرم!شما با براداشتن سلاح، از امام و جمهوری اسلامی كه حاصل خون بهای شهیدان است دفاع كنید.همچنان كه من با خونم نمی گذارم دشمن به همین آسانی به ایران اسلامی تجاوز نماید".

وصیت نامه شهید محمدرضا رودسر ابراهیمی

شهادت، حد نهایی تكامل یك انسان است، شهادت بالاترین آرزوهاست، چه زیباست لحظه ای كه تفنگ از زمین كنده می شود و به سوی دشمن نشانه می رود، چه زیباست لحظه ای كه دشمن را ذلیل و خوار به اسارت می گیرد و چه شیرین است آن هنگام كه در خون خود می غلتیم و با شهد شهادت سیراب می شویم. اگر من كشته شدم راهی بود كه با میل خود آمدم.....

وصیت نامه شهید علی زارعی

به نام كسی كه هستی را آفرید سخنم را با نام او آغاز می كنم و این آخرین پیام من است به تمامی عزیزانم كه مرا می شناسند و به كسانی كه مرا دریافتند و مرا به عقل خود دیوانه پنداشتند. پدر و مادر عزیزم! فرزند شما آگاهانه قدم در راه پاسداری از انقلاب اسلامی گذاشت. پدر و مادرم! شهادت ودیعه الهی است كه از جانب خداوند تبارك و تعالی برای آن كسانی كه لایق هستند می رسد و این شهادت ها است كه باعث می شود احكام اسلام و انقلاب پیشرفت بكند. مذهبی كه ما مسلمانان داریم مذهب شهادت است و اسلامی كه ما در راه آن آمده ایم می خواهد انسانی عادل و كامل به تمام معنی بسازد. همانطوریكه در نهج البلاغه آمده است اكرم الموت قتل فی سبیل الله شرافتمندانه ترین مرگها شهادت در راه خداست. خواهرانم و برادرانم! همچون حضرت زینب (س) و حضرت امام سجاد (ع) پیام خون شهید را به همه برسانید كه مذهب ما مذهب شهادت است. ما چون خدا داریم همه چیز داریم. هیچ وقت خدا را فراموش نكنید و در هیچ شرایطی از خط امام فاصله نگیرید گرچه دشمن تشنه به خون گلوی ماست. كشته شدن در راه حق آرزوی ماست. وصیت می كنم شما را ]كه[ دنباله رو آیه ی "یا ایها الذین آمنوا اطیعو الله و اطیعو الرسول و اولی الامر منكم " باشید عبادت خداوند را از یاد نبرید؛ عبادتی كه همراه با جهاد در راه خدا باشد ارزش نماز را بدانید. نماز جماعت را بخوانید همانطور كه حضرت علی (ع) می فرماید:"كه ما بین كفر و ایمان هیچ فاصله ای نیست جز نماز."

وصیت نامه شهید رسول زینعلی

خداوندا تو را شكر می كنم كه مرا به دین خود هدایت كردی و از نعمت جهاد بهرهمندم ساختی تا بتوانم تو را بهتر بشناسم و از مشكلات و سختی ها راحتم ساختی تا به درگاهت نزدیك تر شوم.

خدایا اگر در این راه تقصیر و كوتاهی شده است كه می دانم شده و وظیفه ام را به خوبی انجام نداده ام مرا ببخش و مورد فضل و كرم خود قرار بده. از پدر و مادرم مهربان خودم كه زحمات فراوانی را در راه تربیت من كشیده اند نهایت تشكر را می كنم هرچند كه اگر به تعداد ریگهای بیابان به آنها نیكی كنم نمی توانم حقشان را ادا كنم .

وصیتم به امت شهیدپرور این است كه همان طور كه قبلاً در خط امام بودید سعی كنید كه همیشه پشت سر او حركت كنید و اوامر او را به گوش جان بشنوید زیرا اكنون رهبر ما نائب بر حق امام زمان (عج) هستند و لازم است كه در این زمان كه در غیبت كبری به سر می بریم از ایشان پیروی كنیم چنانكه ولایت او ولایت امام زمان (عج) و امیرالمؤمنین (ع) می باشد از خداوند متعال می خواهم كه همیشه ما را از پیروان و شیعیان حضرت علی (ع) قرار بدهد.

وصیت نامه شهید سید محمد سادات

در راه خدا با آنان كه به جنگ و دشمنی شما برخیزند جهاد كنید ولی ستمكار نباشید كه خدا ستمكاران را دوست ندارد. در مراسم نماز جماعت و جمعه شركت فعال داشته باشید و در نمازهایتان برای رزمندگان اسلام و امام امت و برای ظهور مهدی (عج) دعا كنید و افتخار كنید كه در راه خدا و برای اسلام جهاد كردم و كشته شدم مبادا شما با شهادت و یا كشته شدن من ناراحت باشید.

وصیت نامه شهید حمیدرضا زرچینی

حقیر حمیدرضا زرچینی (كربلایی) فرزند محمد، شماره شناسنامه 3467، متولد 1340 تهران ،هم اكنون این وصیت نامه را در كمال عقل و شعور به رشته تحریر درمی آورم و اعتقادات خود را به مبانی قرآن و سنت محمد (ص) و اهل بیتش و نظام جمهوری اسلامی ایران ابراز كرده و به دین اقرار می كنم:"اشهدان لا اله الا الله و اشهد ان محمد رسول الله و اشهد ان علیا ولی الله" نیز اعتقاد دارم به رجعت ... و هم اكنون در این برهه از زمان ،ندای هل من ناصر ینصرنی از زبان پیر عشق، تقوی مجسم ،ملكه در قالب انسان ،سالك جماران و به قولی كه بر حق هم گفته اند، ندای حسین زمان به گوش می رسد و جوانان حزب الله یا جندالله ،به این ندا لبیك می گوید .وصیت به پدر و مادرم و امت شهیدپرور و ایثارگر ایران، پدر و مادر عزیز و مهربانم! همانطور كه 20 سال پیش خدا مرا به شما به امانت سپرد و شما مرا بزرگ كردید و الحق كه از هیچ كوششی دریغ نكردید و درآن هنگام مرا با قنداق سفید بستید، هم اكنون صاحبش امانتش را می خواهد و شما با همان دستها مرا با پارچه سفید (كفن) به صاحب اصلیش بازگردانید.... اما امام، به والله قسم امام یك نعمت الهی است و ما حزب اللهیان تا آخرین قطره خون خود را ،در راه هدفش كه همان مكتب محمد (ص) است ،نثار می كنیم. او از سلاله پاك حسین (ع) و ابراهیم ثانی است، برادران و خواهرانی كه عاشق این مكتب هستید ،خود را با كتابهای اسلامی كه صدها فقیه و فیلسوف و عالم زحمت كشیده اند ،انس دهید و با آنها دست دوستی دهید. ...اطیعو الله و اطیعوالرسول و اولی الامر منكم،به تبلیغات عوامل خارجی شرقی و غربی گوش فرا ندهید و از سازمانهای بین المللی همچون سازمان ملل متحد صلح نوبل، عفو بین المللی و كلیسای واتیكان خوف به خود راه ندهید، چه پروندهای این سازمان همه تاریك و كثیف است .... وصیت می كنم بر سنگ قبرم نوشته شود:"عشاق اگر لقای تو را آرزو كنند، باید ز خون خویشتن اول وضو كنند"

24/2/1361

وصیت نامه شهید الطفات شرافتی

هر لحظه احساس می كنم دیگر این روزها، آخرین لحظات زندگی من باشد و آنچنان كالبد وجودم لبریز از عشق و محبت او می شود كه گمان نمی كنم حتی در میان آتش جهنم هم لحظه ای چشم امیدم را از آن مبدأ فیض و امید، از آن سراسر رحمان و رحمت بربندم.

فكر نمی كنم هیچ وقت عنایت او را نسبت به خودم، چه آن وقت كه اراده اش به خلقتم قرار گرفت و چه در لحظه های زندگی خود فراموش كنم. توصیه پیامبر اكرم (ص ) كه می فرماید:" در میان شما 2 چیز قرآن و سنت(عترت) به امانت گذاشتم" فراموش نكنید حضرت امیر (ع) فراوان ما را به تقوا و نظم در امور، اغتنام فرصتها سفارش نموده اند، توجه به عمل این سه مطلب به طور حتم در سرنوشت ما موثر است.

تا می توانید معلومات خود را نسبت به قرآن و به طور كلی اسلام بالا برید، از آن مهمتر این كه بر دانسته های خود جامه عمل بپوشانید. توكل به خدا نمایید و از دعا، ذكر و زیارت و استعانت جویید. سعی كنید تمام امور زندگی خود را در پوشش نظام ولایت فقیه درآورید و جهت زندگی خود را از او الهام گیرید.

وصیت نامه شهید مهدی سلطانی

دست از ولایت فقیه و روحانیت مبارز برندارید و به سخنان امام گوش دهید كه مانند سخنان حضرت مهدی (عج) می باشد. منافقان را به شدت سركوب كنید. مادرم مگر من از علی اكبر و قاسم و دیگر شهدای كربلا عزیزترم، پس برای آنها گریه كنید و شما برادرانم خواهشمندم كه راه مرا دنبال كنید.

وصیت نامه شهید احمد زاج شور

از تمامی برادران و خواهران می خواهم كه راه ولایت فقیه كه همان راه خداست را ادامه بدهند . برادران در جبهه شركت كنید و نگذارید بعثیان برادران همخون ما را به شهادت برسانند و در راه اسلام با منافقان كوردل و از خدا بی خبر مبارزه كنید.

وصیت نامه شهید عبدالقادر سلیمانی

ای امت شهیدپرور ایران! از شما تقاضا دارم كه اتحاد خود را حفظ نموده و در جلسات مذهبی به ویژه دعاهای كمیل و توسل و نماز جمعه و جماعت شركت كرده و پشتیبان روحانیون و ارگانهای انقلابی باشید.

وصیت نامه محمد هادی فضلی

...با سلام و درود بیكران بر یگانه منجی عالم بشریت و نائب بر حقش امام خمینی و با سلام و درود بیكران برخانواده های معظم شهدا و مجروحین و معلولین و اسرای جنگ تحمیلی عراق و ایران ، پدر و مادرم از اینكه مرا پرورانده اند و زحمات طاقت فرسایی در طول زندگی من متحمل شده اند، از اینكه نتوانستم برای آنها فرزندی مثمرثمر باشم ،برای آنها از خداوند متعال شفای عاجل وشایانی می طلبم.... چنانچه اگر شهید شدم در مرگم كمتر ناراحت باشید و دوست دارم هر شب جمعه با خواندن یك آیه قرآن تسلی بخش روح من باشید . هرچند نتوانستم خواسته های شما را برآورده سازم و زندگی لذت بخشی را به كشته شدن در راه خدا ترجیح دادم.

شعله ای بی ثمرم بهتر كه خاموش كنید

رفتم از شهر شما دیگر فراموش كنید

وصیت نامه شهید بهروز غلامی

بهترین دعا دعای كمیل است این دعا خیلی برایم تحسین انگیز و دل نشین است. سپاه بازوی ولایت فقیه است و تداوم دهنده انقلاب اسلامی در جهان است. با شكست صدام جنگ تمام نمی شود بلكه جنگ تا بعد از شكست عراق ادامه دارد پس ما باید خود را برای نابودی اسرائیل آماده كنیم.

وصیت نامه مهدی عاصی تهرانی

بسم الله الرحمن الرحیم

خدایا تو خود می دانی كه دلم می خواست كه در راه رضای تو قدم بردارم كه در قالب اوقات برنداشتم، به خاطر اینكه نمی دانستم و باز عمل می كردم، به این دلیل بود كه تو را نشناختم و نمی دیدم... خدایا هنوز هم نمی دانم این خودم هستم كه این جریده را می نویسم یا نفس سركش و جاه طلب من است.

ای عزیز! ای ستار! ای غفار، با این عقل و چشم ناقصم ذره ای از كرم و لطف و ستاریت تو را حداقل در خودم می بینم كه من چه بوده ام و تو مرا چگونه نشان دادی، من چه كردم و تو پنهان كردی، من چه راهی را می رفتم و تو نگذاشتی و بخشیدی و هدایت كردی... پس از شكر خداوند كه این سعادت را نصیب من كرد كه در این راه كه همانا راه انبیا و اولیا خاص خداوند است قدم برداشته و رهبر آنها باشم. و با تشكر از خانواده ام كه طوری عمل كردند كه من بتوانم در مسیر زندگی چنین راهی را انتخاب كنم.

فرزندانم را خوب تربیت كنید و خود نیز دنباله رو راه شهیدان از صدر اسلام تا انقلاب اسلامی ایران باشید و امام (ره) را فراموش نكنید. به حرف یاوه گویان توجهی نكنید و با توكل به خدا بر دهان یاوه گویان بكوبید به امید زیارت كربلا و قدس عزیز. خداوند انشاء الله مرا در زمره شهدای انقلاب اسلامی قرار دهد.

والسلام علیكم و رحمه الله بركاته

وصیت نامه شهید رمضانعلی عبدی

مردم مسلمان! خط امام را ادامه بدهید كه خط اصیل اسلام است. این گروه ها نمی توانند برای شما پابرهنه ها كار كنند و این شعار است كه می گویند:"خلق" ...برادران و خواهران مسلمان به سخنان امام امت گوش دهید. چون هر یك كلمه اش درسی است برای من و شما ....

وصیت نامه شهید مهدی شمس

مادرم! خواهرم را خوب تربیت كن زینب گونه او را به اسلام و قرآن آشنا كن تا فرزدان حسین گونه او از دین اسلام دفاع كنند و راه شهیدان را ادامه دهند. مواظب این گروهكها باشید و راه شهیدان رجایی و بهشتی و شهدای محراب را ادامه دهید زیرا كه آنها در راه اسلام و قرآن به دست همین بی خبران از خدا به شهادت رسیدند.

وصیت نامه شهید علی سهرابی

....دست از حمایت پیر جماران، خمینی كبیر برندارید و تا آخرین قطره ی خون از این انقلاب و از آرمانهای شهدا دفاع نمایید. برای شهادت من گریه نكنید زیرا شهیدان زنده اند و نیازی به عزاداری و گریه و زاری شما ندارند. آنان مهمان پروردگار خویش اند و نزد پروردگارشان روزی می گیرند.

وصیت نامه شهید حبیب الله شمایلی

چون هدف بزرگ و مسئولیتی كه به دوش امت ما افتاده و انتظاری كه محرومان دنیا از انقلاب ما دارند، عظیم می باشد سختی، دوری، كمبود، نارسایی، و سایر عوامل طبیعی بود، ما باید صبر و استقامت را از رسول الله (ص) و امامان معصوم (ع) آموخته، زیرا آنان به وعده خداوند ایمان و یقین كامل داشته اند، خداوندا انقلاب ما را تا پیوند آن با انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج) مستدام بدار.

وصیت نامه شهید مسعود صباغ

ای كسانیكه ندای ما را می شنوید تا زمانی كه دشمن نابود و مستضعفان جهان از زیر سلطه ابرقدرت های جهان خوار بیرون نیامده و كربلا را بعثیان كافر رها نكرده و مكه معظمه آن خانه خدا و جای عبادت و سیاست آزاد نشده، همه ذلیل هستیم، و تنها رمز پیروزی و رسیدن به این هدف پشتیبانی از ولی فقیه است مادر جان هروقت خواستی برای من گریه كنی صدها بلكه هزاران شهید گمنام و بی مزار و بی كفن گریه كنید، كه صهیونیست های غاصب خون پاكشان را در بیروت به زمین ریختند ...... ببوسم دستت ای مادر كه پروردی مرا آزاد

بیا بابا تماشا كن كه فرزندت شده داماد

به حجله می روم شادانه ولی زخمی به تن دارم

به جای رخت دامادی لباس خون به تن دارمنگارنده : ghavasan در 1390/12/15 14:22:06.


نظرات :