نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
زندگینامه سردار شهید کرامت حیدری
شهیدحیدری درسال 1345درروستای معدن فاریاب ازتوابع شهرستان رودان درخانواده ای مذهبی ومتدین چشم به جهان گشود . دوران کودکی اش با فقر و تنگدستی و مشکلات فراوانی که در سد راه قرار داشت سپری شد، تا اینکه به سن هفت سالگی پا نهاد و هنگام رفتن به مدرسه و آموختن علم شروع شد. شهید فهمیده ، با هوش سرشاری پا به مدرسه نهاد و با کوشش و عزمی راسخ به تحصیل پرداخت و دوران ابتدایی را در همان روستا سپری نمود در دوران کودکی و ابتدایی بود که

زندگینامه سردار شهید کرامت حیدری

شهیدحیدری درسال 1345درروستای معدن فاریاب ازتوابع شهرستان رودان درخانواده ای مذهبی ومتدین چشم به جهان گشود . دوران کودکی اش با فقر و تنگدستی و مشکلات فراوانی که در سد راه قرار داشت سپری شد، تا اینکه به سن هفت سالگی پا نهاد و هنگام رفتن به مدرسه و آموختن علم شروع شد. شهید فهمیده ، با هوش سرشاری پا به مدرسه نهاد و با کوشش و عزمی راسخ به تحصیل پرداخت و دوران ابتدایی را در همان روستا سپری نمود در دوران کودکی و ابتدایی بود که با خواندن قرآن و کتاب های سودمند و رساله ی احکام آشنا شد چون دارای خانواده ای مذهبی بود، لذا از همان کودکی در فکر این بود که مسائل شرعی خود را رعایت نماید. شهید بارها به همسن وسال های خود مسائل اسلامی را گوشزد می کرد و آنان را به مسائل متوجه می ساخت .

در همین ایام بود که پدرش را از دست داد و با اینکه سن کمی داشت سرپرستی خانواده ی خود را به عهده گرفت و با استواری و متانت فراوان خود لیاقت سرپرست بودن را به اثبات رساند. مرگ پدر ذره ای او را از طی مراحل معنوی باز نداشت و بعد از اتمام دوره ی ابتدایی به علت نبودن مدرسه ی راهنمایی مجبور به عزیمت به شهر شد. در دوران راهنمایی بود که روح و تعالیم آسمانی انقلاب اسلامی آشنا شد و حضور مستمر او را در راهپیمایی ها و تظاهرات بر علیه نظام پوسیده شاهنشاهی هیچگاه از اذهان دور نخواهد ماند. بعد از پیروزی انقلاب به حرکت و تلاش خود برای تداوم انقلاب تحرک بیشتری بخشید و همواره در صحنه ی انقلاب حضور داشت و در فراز و نشیب حرکت های سیاسی انقلاب همواره و استوار از خط امام دفاع می کرد. شهید با قامتی استوار علیه مذدوران ایستاد و همواره سرگرم بحث و جدل با این خودفروختگان بود .

یکی از خصوصیات این شهید، حضور او در انجمن های اسلامی مدارس و اخلاص در عمل بود که این خصلت او بر همگان مشهود بود. بعد از شروع جنگ تحمیلی ، لحظه ای آرام نداشت تا اینکه در بهمن سال 1361 به جبهه های نور علیه ظلمت شتافت. بعد از اتمام سه ماه ماموریتش بازگشت ، بعد از جبهه روحیه ای عجیب به او دست داده بود و شب ها تا پاسی از شب به راز و نیاز با خدای خود مشغول بود تا اینکه در اواخر تیرماه سال 1362 به اتفاق همرزمان دوباره به جبهه روی آورد و چون روح بزرگ او در قفس تنگ دنیا نمی گنجید ، ودر عملیات والفجر3 ودرتاریخ 16/5/1362ودرجبهه مهرانبه سوی معشوق خود شتافت و به آرزوی دیرینه ی خود یعنی شهادت در راه خدا شتافت.پیکر آن بزرگوار درتاریخ 18/5/1362 به خاک سپرده شد .

((والسلام ))

 


نگارنده : ghavasan در 1390/12/15 16:17:33.


نظرات :