نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهيد " غلام غلامي "
در سال 1339در منطقه نخل ناخداي بندرعباس در خانواده اي مذهبي ديده به جهان گشود. او در سن هفت سالگي وارد دبستان شد و تحصيلات دوران ابتدائي را در زادگاه خود سپري کرد. اين شهيد والامقام، فردي مردم دار و خدوم بود و مردم منطقه به او عشق مي ورزيدند و او را دوست داشتند. از همان کودکي به مسائل ديني توجه ويژه اي داشت، از مسجد جدا نمي شد و اوقات فراغت خود صرف مطالعه کتاب هاي مذهبي مي کرد. او در دوران مبارزاتي مردم هرمزگان عليه رژيم ستم شاهي ، نقش اساسي داشت و سعي مي کرد آنها را نسبت به ظلم و ستم رژيم خائن پهلوي آگاه سازد....

شهيد " غلام غلامي " در سال 1339در منطقه نخل ناخداي بندرعباس در خانواده اي مذهبي ديده به جهان گشود.
او در سن هفت سالگي وارد دبستان شد و تحصيلات دوران ابتدائي را در زادگاه خود سپري کرد.
اين شهيد والامقام، فردي مردم دار و خدوم بود و مردم منطقه به او عشق مي ورزيدند و او را دوست داشتند.
از همان کودکي به مسائل ديني توجه ويژه اي داشت، از مسجد جدا نمي شد و اوقات فراغت خود صرف مطالعه کتاب هاي مذهبي مي کرد.
او در دوران مبارزاتي مردم هرمزگان عليه رژيم ستم شاهي ، نقش اساسي داشت و سعي مي کرد آنها را نسبت به ظلم و ستم رژيم خائن پهلوي آگاه سازد.
اين شهيد با اوج گرفتن انقلاب، در مبارزات عليه رژيم پهلوي فعاليت خود را آغاز کرد و دوستانش را به شرکت در تظاهرات تشويق مي کرد و خود نيز هميشه در راهپيمائي ها شرکت مي نمود.
پس از اوج گيري انقلاب در بندرعباس و تشکيل جلسات سخنراني و برقراري تظاهرات در دبيرستان ابن سينا بندرعباس، او مبارزات خود را عليه رژيم پهلوي شدت بخشيد به طوريکه در يکي از درگيري ها با ماموران رژيم شاه، دستگير شد.
اين شهيد در مبارزات خود، نوارها و سخنراني هاي حضرت امام (ره) و ديگر سخنرانان مذهبي را در منطقه نخل ناخدا هرمزگان توزيع مي کرد و تا زمان پيروزي انقلاب اسلامي اين کار ادامه داد.
او پس از پيروزي انقلاب براي دفاع و پاسداري از انقلاب و خون شهيدان وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بندرعباس شد و در اين ارگان انقلابي به خدمت مشغول شد.
وي در دوران دفاع مقدس به جبهه هاي حق عليه باطل شتافت تا خون پاک خود را نثار انقلاب اسلامي کند. او مي گفت: " تا آخرين قطره خوني که در رگ دارم از اسلام، قرآن و امام دفاع مي کنم."
اعزام به سوسنگرد ، حضور در جبهه قصرشيرين و مبارزه با ضد انقلاب در شهرستان بندرلنگه از جمله ماموريت هاي وي بود و در ماموريت سوم مورد اصابت گلوله قرار گرفت و زخمي شد.
شهيد غلامي در 26 آبان سال 64در جبهه سوسنگرد به فيض عظيم شهادت نايل شد. روح شاد و يادش گرامي باشد

منبع:وبلاگ الشهداء


نگارنده : ghavasan در 1390/12/15 16:21:56.


نظرات :