نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
فرازی از زندگی نامه و وصیت نامه شهید حسین یزدی
شهید حسین یزدی یحیی آبادی در 14 آبان ماه سال 1344 مصادف با 13 رجب میلاد با سعادت مولای متقیان حضرت علی(ع) در بندرعباس به دنیا آمد دروصیت نامه خود اینگونه نوشته اشت بسم رب الشهداء والصدیقین ملتی كه شهادت دارد اسارت ندارد. حسین از همان دوران كودكی سری پر شور و قلبی آكنده از ایمان داشت و همیشه با حالتی كودكانه به نماز می ایستاد ، از همان دوران با مشكلات بسیاری از جمله مرگ بردار 9 ساله، مرگ پدرش و مرگ بردارش مهدی 13 ساله طی سال های مختلف روبرو شد ولی او در مقابل تمامی مصائب بردبار بود. ا

فرازی از زندگی نامه و وصیت نامه شهید حسین یزدی

شهید حسین یزدی یحیی آبادی در 14 آبان ماه سال 1344 مصادف با 13 رجب میلاد با سعادت مولای متقیان حضرت علی(ع) در بندرعباس به دنیا آمد دروصیت نامه خود اینگونه نوشته اشت بسم رب الشهداء والصدیقین ملتی كه شهادت دارد اسارت ندارد.

حسین از همان دوران كودكی سری پر شور و قلبی آكنده از ایمان داشت و همیشه با حالتی كودكانه به نماز می ایستاد ، از همان دوران با مشكلات بسیاری از جمله مرگ بردار 9 ساله، مرگ پدرش و مرگ بردارش مهدی 13 ساله طی سال های مختلف روبرو شد ولی او در مقابل تمامی مصائب بردبار بود.

 

كلاس سوم راهنمایی بود كه در همین زمان جنگ بین اسلام و كفر آغاز گشت او در پشت جبهه ها به ارشاد و هدایت مردم مشغول بود ولی نمی توانست در پشت جبهه بماند به همین منظور اجازه رفتن به جبهه را از مادر گرفت.

مادر او كه فردی متعهد و مسوول است به او اجازه داد و او برای آموزش های لازم به اردوهای سپاه اصفهان رفت و تعلیمات لازم را آموخت در حدود یك ماه آنجا بود و دوباره برای ادامه درس به بندرعباس مراجعت نمود و در رشته ریاضی فیزیك ثبت نام كرد.

او با سلاح قلم با كفر جهانی مبارزه می كرد او هم درسش را می خواند و هم فعالیت مذهبی داشت و در بسیاری از رشته ها از جمله عكاسی مقام اول را حائز گشت و در كارهای دستی نیز مهارت كامل داشت و درسش هم كه بسیار خوب بود.

او علی وار زندگی كرد و علی وار نیز شهید گشت و به امام خمینی (ره) و آیت الله بهشتی علاقه زیادی داشت.

وی در آبان ماه سال 60 به مدت 100 روز در جبهه بود سپس برای دادن امتحانات ثلث دوم دوره دبیرستان به بندرعباس مراجعت كرد و بعد از پایان امتحانات بار دیگر به جبهه بازگشت.

در 10 فروردین 1361 به مدت 45 روز نگذشته بود به جبهه رفت و در 13 رجب در حمله بیت المقدس در اثر اصابت خمپاره به سرش به شهادت رسید و تولدی دیگر یافت و بعد از 15 روز جسدش را به بندرعباس آوردند.

قسمتی از آخرین وصیت نامه ی وی چنین است، انشاء الله این دفعه سعادت اینكه در راه اسلام چند تایی از عراقی ها را بكشم داشته باشم و همچنین امیدوارم كه خداوند سعادت اینكه در راهش شهید شوم به من عطا كند. آری، مادر من همیشه در نمازهایم از خدا می خواهم كه مرا هم جزو شهدای اسلام قرار بدهد.

در وصیت نامه اش نوشته مادر عزیزم اول از همه به تو تبریك می گویم كه توانستی لیاقت این را كه مادر شهید باشی بدست آوری، تو اكنون مانند فاطمه زهرا (س) هستی و می توانی در پیشگاه باری تعالی سرت را با افتخار بالا بگیری و بگویی من هم شهید دادم.

یادش گرامی باد به امید اینكه بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم .

منبع:ایرنا


نگارنده : ghavasan در 1390/12/15 16:27:21.


نظرات :