نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
آشنایی با موزه دفاع مقدس کرمان
قسمتهاي مختلف موزه :
1 - پارک شهداء : اين پارک داراي درختان سربه فلک کشيده ، آب نماهاي زيبا و چمن وسيع که مزين به 26 تنديس متعلق به فرماندهان شهيد لشکر 41 ثارالله ميباشد
2 - ساختمان موزه : طرح کلي ساختمان به گونه اي است که
يک غنچه لاله را در ذهن بيننده تداعي ميکند و نماي موزه مزين است به آياتي چند از کلام الله مجيد در مورد دفاع و جهاد در راه خدا که بر روي طرح کلي ساختمان نماي موزه ورق هاي مسي محصول صنعت مس کرمان حکاکي و نصب شده است و معماري موزه الهام گرفته از معماري سنتي کرمان و معماري اسلامي است .
3 - موزه فضاي باز :
الف – نمايشگاه سلاحهاي غنيمتي : در اين قسمت تعدادي از سلاحهاي بدست آمده از نيروهاي دشمن در عمليات هاي مختلف با هدف معرفي جنگ نابرابر و نيز کمک کشورهاي مختلف جهان به رژيم بعثي عراق به نمايش گذاشته شده است .
ب – ماکت بزرگ عمليات کربلاي5 به وسعت يک هکتار شامل خاکريز و سنگرهاي خودي، آبگرفتگي بوبيان ، موانع و استحکامات و خط دشمن است که در تمام قسمتهاي آن صوتي بي نظير و مطابق با واقعيات جبهه طراحي و اجرا گرديده است .
ج – گلزار شهدا : مشخصات هشت هزار شهيد استانهاي کرمان و سيستان و بلوچستان بطور نمادين بر روي سنگهاي جداگانه به تفکيک شهرستانهاي استان کرمان و سيستان و بلوچستان حک گرديده است .

نگارنده : kermanhefz در 1392/9/5 9:19:4


نظرات :

نرگس
ساعت کار موزه چه ساعاتیه؟
1392/12/15 14:41:10 :: ارسال پاسخ
 
نازنين
درمورد تالار هاي درون موزه نگفته بوديد
1392/10/1 18:3:3 :: ارسال پاسخ