نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
رونمائی از کتاب های منتشره به مناسبت کنگره بزرگداشت زنان شهید استان آذربایجان غربی
رونمائی از کتاب های منتشره به مناسبت کنگره بزرگداشت زنان شهید استان آذربایجان غربی
1-کتاب یادنامه زنان شهید زنان، در دوران دفاع مقدس، وظیفه سنگین و خطیری بر دوش داشتند و آن پرورش مردان نیرومند و با ایمان بود که در اعزام های مختلف و به دفعات روانه جبهه ها می کردند.ما بارها و بارها شاهد بودیم که چگونه مادران قهرمان ما خودشان، ساک های پرزنتی پسران خود را تا پای اتوبوس های اعزامی به جنوب و غرب کشور، به شانه می کشیدند، تا اقتدایشان بر حضرت فاطمه (س) ابدی باشد . در روز های آتش و خون، زنان، چون سر چشمه ای شدند که آب غیرت و حمیت و دلاوری را به سوی سرزمین های داغ و سوزان جنوب و مناطق سرد و برفگیر غرب و شمال غرب جاری ساختند.آن دلاور رزمنده ای که در راه رضای خدا در جبهه ها جهاد می نمود، فرزند مادر شیردل، یا همسر یک بانوی بزرگوار و یا بردار یک خواهر صبور بود .
نگارنده : fatehan1 در 1391/12/02 12:40:42.
شهيد اكبر خليفه زاده
شهيد اكبر خليفه زاده
شهيد اكبر خليفه زاده به سال1341 در روستاي باليقچي و در خانواده اي مذهبي و فقير چشم به جهان گشود. ايشان در همان اوايل زندگي با فقر شديد خانواده روبرو بود و در سن هفت سالگي با مشقات و مشكلات فراوان دوران ابتدائي را در همان روستاي خود شروع كرد و بعد از اتمام دوره ابتدايي،‌ به ادامه تحصيل در دوره راهنمايي در يكي از مدارس شهر نقده مشغول شد. خانواده ايشان همچنان گريبانگير فقر و تنگدستي بود و بالاخره با نمرات ممتاز دوره راهنمايي را تمام و به نظري راه يافت كه همزمان با اوجگيري انقلاب اسلامي ايران بود.
نگارنده : oromshahid در 1391/06/11 12:05:14.
شهيد اسماعيل قائم پناه
شهيد اسماعيل قائم پناه
شهيد اسماعيل قائم پناه به سال 1335 در خانواده ‎اي فقير و مذهبي ديده به جهان گشود و دوران طفوليت خويش را تحت سرپرستي پدر پير و زحمتكش و مادر دلسوز و مهربان سپري مي ‎نمود و پس از طي مراحل تحصيل و اخذ ديپلم در سال57، مبارزات خويش عليه نظام ستمشاهي شروع كرد و پس از پيروزي انقلاب به خدمت هيات 7 نفره واگذاري زمين درآمد و در تاريخ 61/11/22 در حين انجام ماموريت قامت مردانه ‎اش هدف رگبار منافقين كوردل قرار گرفت و شهد وصال و شربت گواراي شهادت را نوشيد.
نگارنده : oromshahid در 1391/06/09 09:07:45.
شهید اسد لاوی
شهید اسد لاوی
شهید اسد لاوی در سال1297 در شهر نقده به دنیا آمد. در آن زمان شهر نقده کوچک بود و امکانات آموزشی چندانی نداشت. حکومت وقت هم چندان توجهی به امر تعلیم و تربیت نمی نمود. به همین علت و دلایل دیگر او نتوانست از علم و سواد بهره مند گردد. وقتی که به سن ازدواج رسید، آئین و سنت پیامبر(ص) را به جا آورد که ثمره و حاصل آن دو دختر می باشد او در بازارهای محلی معامله می نمود. به خوش اخلاقی و حسن اعتماد مشهور بود. همه مردم به خاطر ایمانداری و معتمد بودن او را باور داشتند.
نگارنده : oromshahid در 1391/06/08 09:54:18.
شهيد ارشد طالبي
شهيد ارشد طالبي
شهيد ارشد طالبي در سال1347 در روستاي شيرين‌بلاغ از توابع نقده ديده به جهان گشود و دوران كودكي را دهمان روستا و تحصيلات ابتدايي را در شهرستان نقده و اروميه ادامه دادند و در امورات كشاورزي همياري پدر به كارهاي كشاورزي مشغول بود و در همان روستا در مراسمات مذهبي و ديني خويش مقيد بود و در18 سالگي جهت گذراندن خدمت مقدس سربازي عازم گشت و آموزش نظامي را در سپاه نقده و كرمانشاه گذرانيد و در مناطق ناامن شهرستان نقده از حمله سارال و قلات‌ماران و همچنين در منطقه كلاشين از فعالين سپاه بودند و در مناطق مختلف فعاليت داشت.
نگارنده : oromshahid در 1391/06/08 08:45:15.
شهيد ارشد پورايراني
شهيد ارشد پورايراني
شهيد ارشد پورايراني به سال 1348 در روستاي گوران آباد از توابع شهرستان نقده ديده به جهان گشود. با شروع جنگ تحميلي حق عليه باطل به جبهه هاي نبرد جنوب شتافت. بعد از برگشت افتخار آميز از جبهه هاي جنوب در مناطق عملياتي شهرستان نقده در زمره نيروهاي گروه ضربت منطقه در عملياتهاي مناطق حضور مؤثر و فعالانه داشت، تا اينكه به تاريخ در منطقه عملياتي سرشاخان در مورخه 65/5/22 در درگيري با ضدانقلاب خود فروخته به درجه رفيع شهادت نايل آمد.
نگارنده : oromshahid در 1391/06/08 08:42:29.
شهيد احمد فرامرزي
شهيد احمد فرامرزي
شهيد احمد فرامرزي در سرزمين پرصفا و حاصلخيز استان آذربايجانغربي در روستاي قلات از توابع شهرستان نقده در سال1333 چشم به هستي باز كرد. سالهاي كودكيش را در زادگاهش گذراند و با حال و هواي مذهبي خانواده‌اش قدم به دوران ابتدائي نهاد و تا كلاس پنجم ابتدائي تحصيل كرد، ولي مانند اكثر شهداي منطقه به دليل محروميت از تحصيل كناره‌گيري و به كشاورزي پرداخت و بعد از اينكه به سن جواني رسيد ازدواج كرد و صاحب2 پسر و2 دختر گرديد.
نگارنده : oromshahid در 1391/06/08 08:17:18.
شهيد احمد دوست‌خراجو
شهيد احمد دوست‌خراجو
شهيد احمد دوست‌خراجو در سال1337 در نقده متولد شد و در تاريخ59/12/12 به شهادت رسيد. شهيد درجه‌دار ارتشي بود و در جبهه سوسنگرد در نبرد با كافران بعثي در اثر اصابت تركش توپ كافران بعثي به شهادت رسيده است. شهيد در خانواده مذهبي بزرگ شده بود و از خصوصيات شهيد اين است كه به اندازه‌اي متواضع و سر به راه و نسبت به اطرافيان و دوستان مهربان بود و هيچ از نامبرده كوچكترين رنجشي نداشت و هميشه زبان‌زد فاميل بود.
نگارنده : oromshahid در 1391/06/07 11:48:55.
شهید محمد اسماعیل لو
شهید محمد اسماعیل لو
شهید محمد اسماعیل لو در سال 1336  در روستای قره شباب خوی در یک خانواده ی متدین بدنیا آمد وفرزند ارشد خانواده بود . تحصیلات شهید در حد خواندن و نوشتن بود، به درس خواندن علاقه داشت ولی بعلت فوت پدرش شهید سرپرستی خانواده را عهده دار شده بود و بعلت تأمین مخارج زندگی نتوانسته بود تحصیل نماید. وی از کودکی قبل از سن تکلیف به مسائل عبادی پیش از حد اهمیت می داد. رابطه اش با خانواده و والدین بسیار خوب مؤدبانه و با محبت و قابل پسند بود. 
نگارنده : oromshahid در 1390/12/07 11:44:58.
زندگينامه سردار شهيد بابا ساعي
زندگينامه سردار شهيد بابا ساعي
با با از آن دم که ديده بر اين جهان گشود ، بلنداي دامان مادري متدين و پدري زحمتکش ، با ناني حلال او را عاشق آل عبا تربيت کرد . در دوران نوجواني و جواني ، همانند همه جوانان مناطق محروم در زمان استبداد سياه پهلوي ، از بسياري از امکانات محروم ماند ولي عليرغم تمام سختي ها ، با توجه به علاقه و اشتياقش ، به يادگيري مسائل و علوم ديني پرداخت ، چنانکه به صورت غير حضوري در امتحانات حوزه علميه قم شرکت کرد و تا اتماممکاسب و رسائل ادامه داد . 
نگارنده : oromshahid در 1390/12/04 08:35:24.
زندگينامه سردار شهيد حميد باکري
زندگينامه سردار شهيد حميد باکري
حميد باکري در اول سال 1334 در شهرستان اروميه به دنيا آمد . پدرش فيض الله از مهاجرين آذربايجان شوروي و کارمند کارخانه قند اروميه بود و مادرش اقدس زنوزي زني خانه دار ، مؤمن و با تقوي بود که 18 ماه پس از تولد حميد در حادثه رانندگي کشته شد . حميد ششمين فرزند خانواده باکري به شمار مي رفت . فرزندان زياد پدر را مجبور به ازدواج مجدد کرد اما در تربيت فرزندان کوتاهي نکرد و خصوصاً عمه آنها خانم سکينه باکري با کمک مادر بزرگ بچه ها در سرپرستي آنها بسيار تلاش کرد .
نگارنده : oromshahid در 1390/11/30 12:34:40.