نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید اسدالله فرج زاده
نام:                           اسدالله فامیل:                       فرج زاده فرزند:                      عزت الله   

بسمه تعالی

فرم مشخصات فردی

نام:                           اسدالله

فامیل:                       فرج زاده

فرزند:                      عزت الله                                                 

شماره شناسنامه:         47091

تاریخ تولد:                 1342   

محل تولد:                  ارومیه

تحصیلات:                 دبیرستان

تاریخ شهادت:         29/07/1360

نحوه شهادت:       درگیری داخل شهر – ارومیّه ( با اشرار و احزاب منحله )

محل دفن:             ارومیّه – باغ رضوان قطعۀ شهداء

   شهید اسدالله فرج زاده فرزند دوّم  خانواده بودکه در روستای گلوجه حسن بگ ارومیه در یک خانوادۀ متدین و مذهبی به دنیا آمد. پدرش بنا بود.

تحصیلات شهید تا مقطع دبیرستان بود وی علاقۀ شدیدی به ادامه تحصیل داشت که به علّت احساس مسئولیت و تکلیف و خدمت به اسلام درس و مشق را رها کرد و به جبهه های نبرد با حق و باطل اعزام شد.

او در رفتار و گفتار برای اهل خانواده یک الگوی عملی بود . وی برخورد بسیار ملایم و با محبتی داشت به ندرت اتفاق می افتاد که عصبانی شود. پدرش می گوید هیچ وقت ندیدم که هنگام صحبت کردن صدایش را بلند کند. وی در خانه با خواهر و برادرانش بسیار برخورد قابل پسندی داشت. صداقت، شجاعت، ایثار و گذشت، و مهربانی و با ایمان بودن از جمله خصوصیاتش بود.

 او با هرگونه برخورد ناشایست علیه اسلام و ولایت فقیه به طور جدّی برخورد میکرد و به بی حجاب بودن اشخاص بسیار حساسیت نشان میداد.

ایشان به امام راحل علاقه شدیدی داشت و هر لحظه حاضر به لبیک به فرمایشات معظم اله ( ره ) بود.

 به همین جهت ایشان اعتقاد داشتند ، نباید  جبهه ها را خالی بگذاریم و باید به فرمایشات امام از جان و دل لبیک بگوییم.

اعتقاد او به فرامین رهبری و التزام وی به مسائل شرعی باعث گردید وقتی که دشمن به خاک میهن تعارض کرد، وی خود آگاهانه و مشتاقانه احساس مسئولیت کرد که به نوبۀ خود از میهن خویش دفاع کرده و دین خود را نسبت به اسلام ادا کرده باشد.

ایشان در پایگاه ها و مسجد امام حسن ( ع )  واقع در دانشکده ارومیّه فعالیت میکرد و جوانان را نیز برای حضور در جبهه ها تشویق می نمود.

نحوه شهادت: اسدالله در سال 19/06/59 در درگیریهای داخل شهر ارومیّه با اشرار و حزب منحله دموکرات مجروح و یکسال تمام تحت مداوا و چندین بار عمل جراحی در ارومیّه و تبریز و تهران قرار گرفت اما معالجات مؤثر واقع نگردید و در تاریخ 29/07/60 به آرزوی قلبی خودش که همان شهادت در راه اسلام بود نائل آمد.

پیکر پاک شهید با شرکت دوستان و آشنایان و اقوام و مردم شهید پرور ارومیّه تشییع شد، که پیکرمطهر وی در باغ رضوان ارومیه قطعه شهدا دفن گردید..


نگارنده : oromshahid در 1390/12/09 09:43:52.


نظرات :