نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید فیروز موتاچی
نام: فیروز فامیل: موتاچی فرزند: غلام

بسمه تعالی

فرم مشخصات فردی سرداران شهید استان آذربایجان غربی

نام: فیروز

فامیل: موتاجی

فرزند: غلام

شماره شناسنامه:3017

تاریخ تولد:1337

محل تولد: ارومیه

تحصیلات: فوق دیپلم

تاریخ شهادت: 25/4/79

محل شهادت: بیمارستان عارفیان ( زیوه ارومیه)

محل دفن: ارومیه ـ باغ رضوان ـ قطعه شهداء

شهید فیروز موتاجی قبل از ازدواج  تا سوم راهنمایی تحصیل کرده بود ند و به سبب علاقه ای که به آموختن علم داشتند ادامه تحصیل داده و  موفق شدند مدرک فوق دیپلم را اخذ نمایند. ایشان در برابر مشکلات و گرفتاریها بسیار صبور و بردبار بودند و در هر مرحله به خدا توکل می کردند.

وی عاشقانه در جلسات پایگاهها و مساجد و راهپیمایها شرکت می کرد حتی دست پسرش را می گرفت و با خود به این جلسات می برد که در واقع به نوعی راه و رسم آئین زندگی را به فرزندش آموزش می داد.

در مورد جبهه و جنگ اعتقاد داشتندنباید جبهه ها را خالی بگذاریم و به فرمایشات امام راحل (ره) از جان و دل لبیک گوییم. همسرش می گوید قبل از به شهادت رسیدن فیروز؛ در خواب دیدم که زخمی شده است بدین ترتیب به من الهام گردید که ایشان به شهادت می رسند.

وی در مناطق عملیاتی راننده آمبولانس بود، و در کنار رانندگی هر کجا که کاری از دستش بر می آمد و یا مسئولیتی را که برایش محول می نمودند با جان و دل انجام می دادند.

 ایشان حتی قبل از شهادت یکبار بر اثر اصابت ترکش از ناحیه شکم و پا در اطراف اهواز زخمی شده بود.

نحوه شهادت: هنگام بر گشت از زیوه در حین مأموریت زخمی گردید که در بیمارستان عارفیان بستری و عمل می شوند که بعد از 3 روز  از عمل جراحی در تاریخ 25/4/79 به شهادت می رسند و پیکر مطهرش تشییع در باغ رضوان ارومیه در قطعه شهداء تدفین گردید.

   

  


نگارنده : oromshahid در 1390/12/09 09:46:32.


نظرات :