نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید رجب علیزاده
نام : رجب فامیل : علیزاده فرزند : بایرامعلی

بسمه تعالی

فرم مشخصات فردی سرداران شهید استان آذربایجان غربی

نام : رجب

فامیل : علیزاده

فرزند : بایرامعلی

تاریخ تولد : 1/1/1344

محل تولد : ماکو (روستای کشمش تپه)

تحصیلات : پنجم ابتدایی

تاریخ شهادت : 19/9/1363

محل شهادت : جزیره مجنون

نحوه شهادت : اصابت ترکش

محل دفن : شاهین دژ – روستای قهرمان

شهید رجب علیزاده از همان کودکی بچه ای پاک و مودبی بود و به بزرگتر از خودش (خواهرش و برادرانش) احترام می گذاشت و احترام دیگر اقوام را نیز نگه می داشت . تحصیلات شهید تا پنجم ابتدایی بود که دوران ابتدایی را در مدرسه روستا ی کشمش تپه که در حال حاضر این مدرسه که شهید در آن درس خوانده بود به نام شهید مزین شده است. ایشان مشکل خاصی در تحصیل نداشتند و به آمختن علم علاقه زیادی داشتند . لیکن بعلت نبود امکانات کافی تحصیل در روستا مدرسه بود و مشکل رفت و آمد و اسکان در شهر نتوانست ادامه تحصیل دهد .

شهید به همراه (پدر و مادرش) به مساجد می رفت و در جلسات قرآن شرکت می کرد و خودش هم مداحی می کرد و از 8 سالگی و قبل از رسیدن به سن تکلیف روزه اش را می گرفت . در امورات کشاورزی و دامداری به خانواده اش کمک می کرد و کمک حال پدرش بود .

شهید مجرد بودند . ولی معتقد بود اینکه جبهه ها را خالی نگذاریم و از میهن خود دفاع کنیم و نگذاریم دشمن به خاکمان نفوذ کند.

اولین سن اعزام به سربازی : او در سن 18 سالگی به خدمت سربازی رفتند و آموزش های خود را در پادگان مالک اشتر گذراند و بعد از آموزش به جزیره مجنون اعزام شد . که موقع اعزام روحیه ای بسیار شاد داشت و با علاقه قدم در این راه گذاشت .

 

شهید رجب علیزاده در تاریخ19/9/ 1363 در جزیره مجنون بر اثر اصابت ترکش به سوی حق شتافت.


نگارنده : oromshahid در 1390/12/09 09:59:26.


نظرات :