نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید محرم پور خلیل
نام: محرم فامیل: پورخلیل فرزند: نعمت

بسمه تعالی

فرم مشخصات فردی سرداران شهید استان آذربایجان غربی

نام: محرم

فامیل: پورخلیل

فرزند: نعمت

شماره شناسنامه: 33

تاریخ تولد: 1333

محل تولد: ارومیه

تحصیلات: ششم ابتدایی

تاریخ شهادت: 12/7/61

محل شهادت: سلماس (روی خناور)

نحوه شهادت: اصابت تیر (کمین حزب منحله دمکرات)

آخرین سمت: راننده لودر

محل دفن: ارومیه باغ رضوان قطعه شهدا

شهید محرم پورخلیل چهارمین فرزند خانواده در روستای فولادلو  در یک خانواده متدین چشم به جهان گشود . تحصیلاتش را تا سطح ششم ابتدایی در روستای فولادلو محال بالانج  ادامه دادند ولی در ادامه بدلیل نبود دبیرستان و امکانات مالی نتوانستند ادامه تحصیل دهند. شهید دارای دو فرزند بوده که در زمان شهادت پدرشان پسرش دو و نیم ساله و دخترش یک ساله بود .

وی از همان دوران کودکی پر جنب و جوش و فعال بود و به نماز و روزه گرفتن علاقه بسیار نشان می داد ، بزرگتر که شد عضو بسیج  شد و حضور فعالی در آنجا داشت که بعدا از طرف بسیج به جهاد معرفی و در آنجا خدمت نموده و آنگاه به خرمشهر اعزام شد .

 احترام به بزرگترها ، با ایمان و متدین بودنش ، با محبت و شجاعت ، متواضع بودنش همه از خصوصیات بارز این شهید است .

فعالیت های انقلابی : در عرصه ی انقلاب حضور فعال داشت ، با آقای حسنی امام جمعه محترم در صحنه ی انقلاب با هم بودند.

اوقات فراغت : در جلسات  مساجد ، و کلاسهای قرآن شرکت می کرد ، در امورات کشاورزی کمک خانواده می کرد و صله ارحام را بجا می آورد .

در حدود 25 سالش بود که اولین بار به صورت بسیجی به منطقه خرمشهر اعزام شد که در آزاد سازی خرمشهر حضور داشت ، البته قبل از انقلاب آموزش سربازیش را در منطقه بوکان گذراند که در ارتش خدمت می کرد ، و از اویل جنگ حضور فعال داشت ، و بنده خودم نیز در جبهه دزفول فعالیت داشتم .

مجروحیت : در آزادسازی خرمشهر بدلیل اصابت ترکش خمپاره مجروح می شود و در بیمارستان اهواز بستری شده بود و بعدا دوره نقاهت را در خانه سپری می کند و بعد از بهبودی مجددا به محل خدمت و مناطق جنگی بازگشت .

نحوه شهادت : در شهرستان سلماس ، روستای خناور که به کمین احزاب منحله دمکرات افتاده و 11/7/61 بر اثر اصابت گلوله از ناحیه کتف و صورت زخمی شده  ودر نهایت به شهادت می رسند و در تاریخ 12/7/61 تشییع گردیده و در ارومیه باغ رضوان و قطعه شهداء دفن گردید .


نگارنده : oromshahid در 1390/12/09 10:54:27.


نظرات :