نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید محرم بلمه
نام: محرم فامیل: بلمه فرزند: نصرت

بسمه تعالی

فرم مشخصات فردی سرداران شهید استان آذربایجان غربی

نام: محرم

فامیل: بلمه

فرزند: نصرت

شماره شناسنامه: 253

تاریخ تولد: 1340

محل تولد: کلیبر ـ آذربایجان شرقی

تحصیلات: دیپلم

تاریخ شهادت: 31/3/63

محل شهادت: سرو دره بانی

نحوه شهادت: کمین حزب منحله دمکرات

محل دفن: روستای همیدان(بخش خد آفرین) آذربایجان شرقی

شهید محرم بلمه 22 ساله بود که ازدواج کردند و شهید در آن موقع سرباز بودند . تحصیلات شهید دیپلم بود و مدت زندگی متاهلی اش دو سال طول کشید و ثمره ی این ازدواج دو فرزند می باشد که یکی از فرزندانش بعد از شهادت پدرش به دنیا آمد.

آرزوی شهید فقط شهادت بود، عشق به دین مقدس اسلام  و آرمان های انقلاب موجب شده بود او، آگاهانه و با شور و شوق فراوان این مسیر را انتخاب نمایند. واقعاً  آنها خانوادگی انقلابی بودند و در خانواده ی مومن و مذهبی رشد و پرورش یافته بودند. به نماز اول وقت اهمیت بسیاری می داد و حضور در پایگاه ها و شرکت در جلسات مساجد نیز غافل نبود

با وجود آنکه مدرک دیپلم داشتند، علاقه  شدیدی داشت که در سپاه خدمت نماید و در آینده بعد از بهبود اوضاع ادامه تحصیل دهد.  ولی با توجه به وضعیت بحرانی و درگیری با ضد انقلاب داخلی و جنگ با دشمن بعثی عراق اولویت اول را به حضور در جبهه داد.

همیشه می گفت : از خدا وند می خواهم من را با شهید مهدی باکری محشور کند و خانواده ما را هم در سهم شهادت قبول کند که با این حرفهایش به طور غیر مستقیم ما را برای شهادتش آماده می کرد.

اولین سن اعزام به جبهه: شهید   21 سال داشت که به جبهه رفت و در سن 24 سالگی به شهادت رسید. در آنموقع  سیمایشان به قدری نورانی و زیبا شده بود که در واقع چهره ی شهادت به خود گرفته بود و شور و شوق عجیبی داشتند و  می توان گفت او با آغوش باز به استقبال شهادت در راه خداوند رفت.

نحوه شهادت: در منطقه سرو (دره بانی) که به کمین  اشرارحزب منحله دمکرات افتاده و در تاریخ 5/2/63 بر اثر اصابت گلوله به ناحیه پیشانی به شهادت رسیده بودند و یک هفته بود هم پیکر مطهرش به دستمان رسید که که مصادف با بیست و یکم رمضان بود و بعد از تشییع در ارومیه به زادگاه خود انتقال داده شد .


نگارنده : oromshahid در 1390/12/09 10:59:20.


نظرات :

توحید بلمه
روز بیست و یکم رمضان به شهادت رسیده لطفا اصلاح کنید
1394/2/26 1:21:11 :: ارسال پاسخ
 
بهنام
خدا رحمت کندشهیدان زنده هستند
1393/8/10 20:22:24 :: ارسال پاسخ
 
ناشناس
خدا بیامرزد.....
1391/7/23 11:11:22 :: ارسال پاسخ