نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید محمد صمدی زاده
نام : محمد فامیل : صمدی زاده فرزند : حسین

بسمه تعالی

فرم مشخصات فردی سرداران شهید استان آذربایجان غربی

نام : محمد

فامیل : صمدی زاده

فرزند : حسین

شماره شناسنامه : 267

تاریخ تولد : 1329

محل تولد : روستای بالو

تحصیلات : خواندن و نوشتن 

تاریخ شهادت : 27/4/64

محل شهادت : کلاشین اشنویه

نحوه شهادت : بمباران هوایی عراق

محل دفن : روستای بالو

شهید محمد صمدی زاده هنگام ازدواج حدود 15 سال داشت. مدت زندگی مشترک ایشان حدود 20 سال بود حاصل این زندگی 9 فرزند ، 3 دختر و 6 پسر می باشد که فرزند بزرگشان هنگام شهادت پدر 18 ساله و کوچکترین فرزندم 20 روزه بود .

تحصیلات شهید : در حد خواندن نوشتن بود ، و از آنجا که زود ازدواج کرده و بار مسئولیت خانواده را قبول کرده بود نتوانسته بود به درس و تحصیل بپردازد  .

شغل شهید : به کشاورزی می پرداخت از اوایل انقلاب فعالیت های سیاسی داشت ، بعد از انقلاب نیز در جهاد سازندگی بالو مشغول به خدمت شد . از طریق شهید علی مصطفوی تشویق شد و وارد بسیج و سپس جهاد و از آنجا به جبهه رفت . و کارش در  در جهاد راننده آمبولانس بود .

آرزوی شهید : آرزویش این بود که در راه مملکت کار کند ، در راه قرآن و اسلام خدمت کند و نهایتا جانش را نیز در این راه قربانی کند .

عباداتش آن اندازه خالصانه بود ، واجباتش حتی وسط جنگ نیز ترک نمی شد .

نحوه ی شهادت : از آنجا که شهید در جهاد سازندگی راننده آمبولانس بود در ماموریتی که به کلاشین اشنویه رفته بود و زخمی های بسیاری بر زمین مانده بود ، وضعیت سفید اعلام کرده بودند که شهید نیز مشغول جمع آوری زخمی ها بود که یکدفعه بمباران هوایی دشمن بعثی شروع شد و ایشان نیز از ناحیه ی پا ترکش خورده و زخمی گردید  او را به بیمارستان صحرایی و سپس بیمارستان مطهری منتقل کردند  که تا یک هفته آنجا ماند ، حتی با ما حرف می زد ، ولی بعد از عمل جراحی به شهادت رسید . در تاریخ 27/4/64 به شهادت رسید که تاریخ تشییع نیز یک روز پس از آن تشییع گردید ، افراد بسیاری حتی از روستاهای اطراف در مراسم تشییع شرکت کرده بودند که در روستای بالو نیز دفن گردید .


نگارنده : oromshahid در 1390/12/09 11:05:33.


نظرات :

علی
روحش شاد
1393/4/14 9:24:21 :: ارسال پاسخ