نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید رحیم دل شکست
نام : رحیم فامیل : دل شکست فرزند : غلام

بسمه تعالی

فرم مشخصات فردی سرداران شهید استان آذربایجان غربی

نام : رحیم

فامیل : دل شکست

فرزند : غلام

شماره شناسنامه : 998

تاریخ تولد : 20/8/1338

محل تولد : ارومیه

تحصیلات : دیپلم

تاریخ شهادت : 25/2/76 و در تاریخ 3/8/65 مجروح شده بود .

محل شهادت : ما بین جاده بوکان – سقز

نحوه شهادت : کمین حزب منحله دمکرات

آخرین سمت : راننده آمبولانس هلال احمر

محل دفن : ارومیه – باغ رضوان – قطعه شهداء

شهید رحیم دل شکست در زمان ازدواج 20 ساله بودند که به مدت 15 سال زندگی مشترک داشتند که ثمره ی زندگیشان 3 فرزند بوده که زمان شهادت پدرشان فرزندانش به ترتیب 7-10-13 ساله بودند. رحیم تحصیلاتش را تا اخذ مدرک دیپلم  ادامه داد لیکن و به علت کمبود امکانات و برخی مشکلات نتوانستند تحصیلات خود را در مقاطع بالاتر ادامه دهند  اما به علم و تحصیل بسیار علاقه داشتند و یک فرد فوق العاده تلاشگر و با هوش بود .

عبادات شهید  بسیار ستودنی بود ، هیچ موقع از عبادات و خود غافل نبود و به اهل خانه و اقوام نیز توصیه می کرد که در انجام فرایض دینی مخصوصا نمازهای واجب شان دقت کنند که همین اعمال ماست که در آخرت به داد ما انسان ها می رسند ، حتی در موقع جانبازی هم از نماز اول وقت خود غفلت نمی کرد و سعی می کرد در اول وقت نمازش را اقامه کند .

اوقات فراغت  قرآن تلاوت می کرد ، به کارهای عقب مانده اش رسیدگی می کرد ، به دوست و آشنا سر می زد و صله ارحام را به جا می آورد ، در جلسات و عزاداریهای مساجد شرکت می نمود . به نماز اول وقت اهمیت بسیار قائل بود ، بعد از نماز دعاهایش بسیار طولانی بود. بزرگترین آرزویش شهادت بود که همیشه در راز و نیازهایش هم زمزمه شهادت بود و آرزوی شهادت می کرد .

خواب قبل از شهادت خود شهید : همیشه می گفت که من به شهادت می رسم ، حتی خود ش در خواب دیده بود که با اصابت 21 تیر گلوله به شهادت میرسد که خوابش نیز تعبیر شد و با اصابت 21 تیر گلوله و بعد از 11 سال به دلیل عوارض ناشی از جانبازی به شهادت رسید .

مجروحیت قبل از شهادت : شهید از طرف هلال احمر که عضویتش بسیجی بود و به صورت داوطلبانه به جبهه ها اعزام شد ، یک بار در منطقه دهلران شلمچه به طور سطحی زخمی شده بود که سروپایی مداوا گردید . که در آخرین مجروحیت در بیمارستان امام خمینی (ره) تبریز بستری شد .

نحوه شهادت : در منطقه ای ما بین بوکان ، سقز به کمین احزاب منحله دمکرات افتاده بودند . که در تاریخ 3/8/65 مجروح شده و از ناحیه دست راست و دو پا که پای راست به دلیل اصابت ترکش از کار افتاده بود و پای چپش نیز قطع شده بود ، که جانباز 70% بودند و بعد از 11 سال تحمل درد و رنج به دلیل عوارض جانبازی در تاریخ 25/2/76 به شهادت می رسد . روز شهادت ایشان مصادف با روز تاسوعا بود و ظهر تاسوعا شهید تشییع شد در ارومیه باغ رضوان قطعه شهداء دفن گردید.  از آنجائیکه شهید در منزل فوت نمودند که روز تاسوعا بود و ما وسایلی که برای نذری آقا روز عاشورا که خود شهید تهیه کرده بود همان وسایل عاشورا حسینی در مراسم عزاداری خود شهید در روز عاشورا مصرف گردید .

پیام همسر شهید : از اینکه 11 سال پرستار همسرم بودم افتخار می کنیم و خدا را شکر می کنم که در همه زندگیم پشتیبان من بوده و هست و من با کمک خدا از عهده ی تمام روزهای سخت برآمده و صبر و بردباری که خدا به من داده بود موجب شد که من توفیق خانواده شهید بودن را داشته باشم که واقعا یک انسان به تمام معنا بود .


نگارنده : oromshahid در 1390/12/10 10:00:37.


نظرات :