نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید سلیمان ابوالفتحی
نام: سليمان فاميل: ابولفتحي فرزند: يحيي

بسمه تعالي

فرم مشخصات فردي سرداران شهيد استان آذربيجان غربي

نام: سليمان

فاميل: ابولفتحي

فرزند: يحيي

تحصيلات:خواندن و نوشتن

تاريخ شهادت:31/2/64

محل شهادت: سردشت ، منطقه مير آباد

نحوه شهادت: واژگون شدن ماشين در رودخانه

آخرين سمت: راننده بولدوزر

محل دفن:اروميه باغ رضوان قطعه شهدا

شهيد سليمان ابولفتحي موقع ازدواج 22 ساله بود كه ازدواج كرد و تحصيلات شهيد در حد خواندن و نوشتن بوده كه بعلت نبود سر پرست نتوانسته بود تحصيل كند. و راننده بولدوزر بود. شهید داراي 5 فرزند مي باشد که فرزند ارشدش 17 ساله بود كه شهيد شد.

بزرگترين آرزوي شهيد پيروزي انقلاب اسلامي و رسيدن به درجه شهادت بود، به نماز اول وقت بخصوصاً به جماعت اقامه شود را بسيار اهميت مي داد و ديگران را هم به اين امر تشويق مي كرد.

شهید از اوايل انقلاب در خدمت اسلام و انقلاب بود كه در راهپيماييها شركت مي كرد و حضور فعال داشت. خود آگاهانه و با هوشياري كامل و علاقه خاص در اين راه قدم برداشت.

مجروحيت: در حاج عمران خدمت مي كرد كه مجروح شده بود و به صورت سرپايي مداوا گرديده و مجدداًبه محل خدمتش باز گشته بود.

آخرين وداع: آن روز به خود شهيد الهام شده بود كه اين آخرين مرتبه اي است كه به جبهه اعزام مي شود و ديگر بر گشتي نيست و شهيد مي شود . لذا از همه ي دوست و آشنا و خواهر ـ برادرانش خداحافظي کرده و حلاليت طلبيده بود.

نحوه شهادت: در حين مأموريت در منطقه مير آباد سردشت كه شهید راننده بولدوزر بود. ماشينش به داخل آب واژگون مي شود و بر اثر خفگي در آب در تاريخ 28/2/64  شهادت مي رسد. پیکر مطهر شهید توسط بچه های سپاه و پیشمرگان مسلمان کرد از اب بیرون اورده و بعد از چهار روز تشییع و در باغ رضوان ارومیه در قطعه شهدا دفن گردید.


نگارنده : oromshahid در 1390/12/10 10:02:21.


نظرات :