نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید شهرام طایفه
نام : شهرام فامیل : طایفه سکیلی تاریخ تولد : 9/6/1365

بسمه تعالی

فرم مشخصات فردی سرداران شهید استان آذربایجان غربی

نام : شهرام

فامیل : طایفه سکیلی

تاریخ تولد : 9/6/1365

محل تولد : ارومیه

تحصیلات : دیپلم

درجه : سرباز وظیفه

تاریخ شهادت : 16/4/87

محل شهادت : در حین بازگشت از پادگان شهید امینی

نحوه شهادت : تیر مستقیم پژاک

محل دفن : باغ رضوان – قطعه شهداء

شهید شهرام طایفه دومین فرزندم و تک پسر خانواده بود . تولدش مصادف با 9 آذر 65 و اعزام رزمنده ها به جبهه بود . شغل پدرش آزاد بود. وی تحصیلات ابتدایی را در مدرسه 13 آبان و متوسطه را در دبیرستان امام خمینی(ره) به پایان رسانید . در دروس بسیار قوی بود ، و توانست با معدل خوبی مدرک دیپلمش را اخذ نماید.

از دوران راهنمایی بسیجی فعال بود و در پایگاه شهید تقی زاده فعالیت می کرد . می گفت می خواهم وارد سپاه شوم و سپس ادامه تحصیل دهم .

خصوصیت بارز شهید : بسیار مومن و پاک بود ، مادرش همیشه می گفت: خدا به من یک فرشته داده است.

اوقات فراغت و فعالیت در بسیج : به مطالعه می پرداخت ، بیشتر کتابهای مذهبی می خواند . چون در پایگاه بسیج حضور فعال داشت ، در طرحهای تابستانی بچه ها را به اردو می برد ، کمربند سیاه در کنگ فو داشت ، برای بچه های بسیجی کلاس کونگ فو می گذاشت ، و مسئول قسمت فرهنگی نیز بود .

سربازی شهید : در تاریخ 18/9/86 به خدمت سربازی رفت . دوره ی آموزشی اش را در سپاه کرمانشاه ، پادگان امام حسین(ع) قسمت آماد و پشتیبانی خدمت کرد ، چون مدرک کامپیوتر نیز داشت یک سری کارهای کامپیوتری نیز انجام می داد . و بعد از دوره آموزش به پادگان شهید امینی ارومیه منتقل شد .

الهام لحظه شهادت به مادر : شب جایی مهمان بودیم وقتی برگشتیم منزل ، در بین خواب و بیداری بودم که احساس کردم دو مرتبه شهرام مرا صدا زد ، رفتم بیرون احساس کردم آمده و مرا صدا می کند ، دیدم کسی نیست ، چند مرتبه نیز خودم صدایش کردم جوابی نشنیدم ، ولی صدای شهرام را آنقدر واضح شنیده بودم که شک نداشتم . ساعت دقیقا 30/10 درست همان ساعتی که پسرم به شهادت رسیده بود من صدایش راشنیده بودم .

نحوه ی شهادت : در در تاریخ 16/4/87  در پادگان شهید امینی توسط پژاک به رگبار گلوله بسته شده بودند ، که تیر به ناحیه گلو و سینه اش اصابت کرده بود و به شهادت رسیده بود. دو روز بعد در تاریخ 18/4/87  پیکر مطهرش تشییع و تدفین گردید.

از خصوصیات بارز شهید : واقعا خصوصیات ویژه ای داشت ، آن زمان که می خواست به خدمت برود گفتیم اگر بخواهی جور می کنیم بخاطر تک فرزند بودنت به سربازی نروی ولی گفت نه حتما باید بروم ، من با جوانان دیگر چه فرقی دارم . رفتار و کردارش طور دیگری بود ، از لحاظ طرز پوشش ، طرز صحبت کردن ، همه اعمالش با متانت همراه بود . یک بار پدرش مریض بود چند مرتبه شبانه آمد سرزد و احوالش را جویا شد .

احساس مادر شهید: شهداء واقعا برگزیده و انتخاب شده هستند ، روزی که شهید شد گفتم خدایا پسرم را تقدیم شما کردم ..     


نگارنده : oromshahid در 1390/12/10 10:13:28.


نظرات :