نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید علیرضا داداشی
نام : علیرضا فامیل : داداشی فرزند :احمد

بسمه تعالی

فرم مشخصات فردی سرداران شهید استان آذربایجان غربی

نام : علیرضا

فامیل : داداشی

فرزند :احمد

شماره شناسنامه : 148

تاریخ تولد : 1348

محل تولد : پیرانشهر

تحصیلات : سوم راهنمایی

تاریخ شهادت : 18/2/65

محل شهادت : حاج عمران

نحوه شهادت : اصابت ترکش به گردن و سر

آخرین سمت : راننده

محل دفن : ارومیه – باغ رضوان – قطعه شهداء

شهید علیرضا داداشی فرزند چهارم خانواده در شهر پیرانشهر در خانواده متدین بدنیا آمد. از کودکی هر چند که به سن تکلیف نرسیده بود مشتاقانه به عبادات و نماز اول وقت و روزه اش اهمیت خاص قائل بود .

تحصیلات شهید در سطح سیکل بود که ابتدایی را پیرانشهر و راهنمایی را در ارومیه خواند که درس اش خوب و شاگرد زرنگ بود و همه معلمان و مدیران همه از شهید راضی بودند . از مدرسه که می آمد در کارهای خانه کمک می کرد و در وقت بیکاری و هر وقت که مدرسه ها تعطیل می شد جوشکاری می کرد . و با اینکه کم سن و سال بود در امرار و معاش خانواده کمک می کرد .

15-16 سال بیشتر نداشت که به علت فعالیت در انقلاب و احساس تکلیف درس و مدرسه را رها کرده و داوطلبانه بدون اینکه به سن سربازی برسد در راه و دفاع از میهن خویش و لبیک به فرمایشات امام راحل راهی مناطق عملیاتی شد . اولین حضورش منطقه حاج عمران بود که در این منطقه نیز به  شهادت رسید .

مجروحیت قبل از شهادت : به آن صورت مجروح نشده بود که در بیمارستان بستری شود ، به طور سطحی مجروح شده بود که سروپایی مداوا گردید و در منزل استراحت کرده و بعد از بهبودی مجددا به جبهه ها بازگشت .

خواب قبل از شهادت:

 پدر شهید می گوید: یک روز شهید را در خواب دیدم که در آن دنیا با مادرش که فوت شده با هم بودند که به واسطه این خواب آگاه شدم که پسرم شهید می شود.

نحوه شهادت : منطقه حاج عمران که بر اثر انفجار و اصابت ترکش به گردن و سر به شهادت رسید.

پدر شهید می گوید: با اینکه در آن موقع دیگران نمی دانستند من پدر شهید هستم خودم داخل قبر رفته و پسرم را در آغوش گرفته و در داخل قبر کفن را باز کردم و پیشانی پسرم را بوسیدم و ازش خداحافظی کردم و خدا را شکر کردم که باعث سر ببلندی من شده و در راه اسلام به شهادت رسیده است.


نگارنده : oromshahid در 1390/12/10 12:41:49.


نظرات :