نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید عبدالعلی زاده
نام: مالک فامیل: عبدالعلی زاده فرزند: علی

بسمه تعالی

فرم مشخصات فردی سرداران شهید استان آذربایجان غربی

نام: مالک

فامیل: عبدالعلی زاده

فرزند: علی

 شماره شناسنامه: 320

تاریخ تولد:11/12/1338

محل تولد: ارومیه

تحصیلات: دیپلم

تاریخ شهادت: 27/3/84

محل شهادت: جلوی درب منزل

نحوه شهادت: ترور توسط پژاک

محل دفن: گلزار شهدای ارومیه

شهید مالک عبدالعلی زاده دیپلمه بود، که جنگ شروع شد  و او وظیفه شرعی خود دانست که با لبیک به فرمان رهبر و اما م خویش عازم جبهه ها شد، در قسمت مهندسی رزمی مشغول فعالیت شد وبدین ترتیب. به خاطر عشق حضور در جبهه از ادامه تحصیل خودداری ورزید .

مالک عبدالعلی زاده 18 ساله بود که ازدواج نمود، 27 سال زندگی مشترک داشت که ثمره ی این زندگی 4 فرزند است، 2 دختر و 2 پسر بود که پسر بزرگش پس از شهادت پدرش فوت نمودند.

وی به غیبت، سخن چینی و تفرقه انداختن بین دوست و فامیل حساس بود.  او درشدید ترین اوضاع و شرایط واجبات شرعی و فرائض دینی را ترک نمی کرد و حتی در وسط جنگ در جبهه نماز اول وقتش ترک نمی شد.

بزرگترین آرزوی شهید شهادت بود.  و پیوسته می گفت از خدا می خواهم بیشتراز 45 سال عمر نکنم که دقیقاً چنین شد. و او در سن 45 سالگی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شهادت 14 شهید روستای بند  ارومیه که از همرزمان و دوستان شهید بودند و از نزدیک شهادتشان را به چشم دیده بود؛ در اوتاثیر فراوانی گذشته بود . لذا خودش با علاقه و داوطلبانه و عشق فراوان در میادین جبهه های نبرد شرکت کرد .

مجروحیت شهید: دو بار مجروح شده بود، یک بار در اشنویه که پای چپش را از دست داده  و جانباز 35% بود. و بار دیگر از پای راستش زخمی شده بود که در سال 73 بود و در بیمارستان نقده بستری شده بودند.

نحوه شهادت: افراد پژاک چند سال بود که او را شناسایی کرده و تحت نظر و تعقیب قرار داده بودند، لذا شهید درمنزل بودند که این اشرار در را زدند، فرزندش مهدی که در را باز کرده بود، دیده بود که افراد سیه پوش به پدرش تیر اندازی می کنند.  آنها تا مهدی را دیده بودند به طرف او نیز تیر اندازی کردند، که مالک با 33 گلوله به شهادت رسید، و پسرش نیز زخمی شده که هم اکنون نیز جانباز است. 2 روز پس از شهادت پیکر مطهرش تشییع شد، یعنی در 27/3/84 به شهادت رسیده و در 29/3/84 نیز تشییع گردید، محل دفن نیز گلزار شهدای ارومیه می باشد.


نگارنده : oromshahid در 1390/12/10 12:45:55.


نظرات :