نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید مجید امینی فر
نام : مجید فامیل : امینی فر فرزند : صادق

بسمه تعالی

فرم مشخصات فردی سرداران شهید استان آذربایجان غربی

نام : مجید

فامیل : امینی فر

فرزند : صادق

تاریخ تولد :

محل تولد : ارومیه

تحصیلات : دیپلم (دانشجو در خارج از کشور)

تاریخ شهادت : 7/1/61

محل شهادت : منطقه ی فتح المبین

نحوه ی شهادت : اصابت ترکش

محل دفن : باغ رضوان – گلزار شهداء

شهید مجید امینی فر فرزند اول خانواده بود . وی از همان کودکی در خانواده ی کاملا مذهبی  رشد و پرورش یافت . وی همیشه در مسجد و جلسات قرآن  همراه پدرش شرکت داشت. اوضاع درس اش بسیار عالی بود ، دبیرستان را در شهید چمران به پایان رسانید و بعد از اخذ دیپلم برای ادامه تحصیل عازم هند شد ، می خواست در رشته ی پزشکی به تحصیل بپردازد .

فعالیتهای انقلابی شهید : بعد از پیروزی انقلاب که به هند رفته بود ، با شروع جنگ که امام (ره) اعلام کرد که نباید جبهه ها را خالی بگذارید ، بعد از یک سال تحصیل در هند؛ ایشان به کشور بازگشت تا به فتوای امام (ره) لبیک بگوید .

فعالیت های شهید : جوانان را جمع می کرد و از فرمایشات اما م (ره) می گفت. به دعا و زیارت عاشورا  خیلی علاقه نشان می داد ، در رابطه با شرکت و حضور در جبهه حق علیه باطل بادوستانش سخن می گفتند و آنها را به حضور در جبهه ها ترغیب و تشویق می کردند .

اعزام به جبهه : 21 ساله بود از طریق جهاد بعنوان بسیجی به جبهه رفت از خرمشهر تماس گرفت که حالمان خوب است ولی در همان اولین اعزام پس از 7 روز به شهادت رسید .

نحوه ی شهادت : در تاریخ 7/1/61  در اهواز منطقه ی فتح المبین سایت 5 سرش در اثر ترکش متلاشی شده بود  و 4 روز بعد یعنی 11/1/67 تشییع و تدفین شد که با شکوه وعظمت خاصی بود و مردم برای استقبال از پیکر مطهرش جمع شده بودند . محل دفن نیز باغ رضوان قطعه شهداء است.

 


نگارنده : oromshahid در 1390/12/10 12:48:30.


نظرات :