نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید میر پرویز نعمتی
نام:میر پرویز فامیل:نعمتی تاریخ تولد:1336

                                                                 بسمه تعالی

                                    فرم مشخصات فردی سرداران شهید استان آذربایجان غربی

نام:میر پرویز

فامیل:نعمتی

تاریخ تولد:1336

محل تولد:مرند

تحصیلات:دیپلم

تاریخ شهادت:26/2/61

محل شهادت:خرمشهر

نحوه ی شهادت:اصابت تیر دشمن عراقی

نام عملیات:عملیات بیت المقدس

محل دفن:ارومیه ـ باغ رضوان ـ قطعه ی شهداء

شهید میر پرویز نعمتی ، تحصیلاتش را تا مقطع دیپلم در شهرستان ارومیه ادامه داد، بعد از سربازی وارد جهاد شد. حدود 2 سال زندگی مشترک داشته و حاصل این زندگی یک فرزند پسر می باشد که آن زمان ( هنگام شهادت پدر) کمتر از یک سال داشت.  وی همیشه دائم الوضوع بود، حتی روزه را در روز های بلند تابستان با اینکه هم مشغول کار هم بود می گفت ، اعتقادش به خدا قلبی بود نه ظاهری.

آرزوی بزرگ شهید: آرزوی دنیوی نداشت، هرچه بود اخروی بود شهادت بالاترین آرزویش بود و ظهور آقا امام زمان (عج) که بیایند و عدل و داد را بر پا کنند.

مطمئناً شهادت به او الهام شده بود چرا که خود به طور غیر مستقیم خانواده را آماده می کرد، اینکه پایان آن را یا شهادت است یا جانباز شدن. حتی یک عکس مناسب تهیه کرده بود و گفته بود اگر شهید شدم این را به اعلامیه ام بزنید.

خواب از شهادت: خواب دیدم سرو صورتش خاکی است با خوشحالی گفتم برگشتی؟ گفت بله برای همیشه بر گشتم پیش شما، آن شب که این خواب را دیدم هنوز خبر شهادتش به ما نرسیده بود ولی در واقع به شهادت رسیده بود.

نحوه شهادت: در مراحل مقدمات آزادی سازی خرمشهر، عملیات بیت المقدس، تیر به ناحیه ی پایش اصابت کرده و در اثر خونریزی بسیار به شهادت نائل آمده بود.

تشییع جنازه: در تاریخ 23/2/61 به شهادت رسیده و سه روز بعد پیکر مطهرش در تاریخ 26/2/62 به دست ما رسید ه و تشییع گردید، مراسم تشییع نیز با شکوه هر چه تمامتر بر گزار گردید، که محل دفن باغ رضوان قطعه  شهداست.

 


نگارنده : oromshahid در 1390/12/10 13:02:39.


نظرات :