نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید اروجعلی حبیب زاده
نام : اروجعلی فامیل : حبیب زاده فرزند : کریم

بسمه تعالی

فرم مشخصات فردی سرداران شهید استان آذربایجان غربی

نام : اروجعلی

فامیل : حبیب زاده

فرزند : کریم

شماره شناسنامه : 652

تاریخ تولد : 8/4/1345

محل تولد : نقده

تحصیلات : پنجم ابتدایی

تاریخ شهادت : 22/4/64

محل شهادت : سرشاخان پیرانشهر

نحوه شهادت : کمین حزب منحله دمکرات

آخرین سمت : راننده

محل دفن : گلزار نقده

کودکی شهید از زبان مادر شهید : (با سلام و صلوات به امام شهداء و جمیع شهدای اسلام )

بنده شمسی قمر رحیمی مادر شهید اروجعلی حبیب زاده هستم ، پسرم در ماه مبارک رمضان در سال به دنیا آمد و با آمدنش خیرو برکت به خانه ما به ارمغان آورد و از همان کودکی با اخلاق و خصوصیاتی که داشت وقتی الان آن زمان را مرور می کنم می بینیم که فرزندم از همان اولین روز خلقت برای شهادت خلق شده بود ، از همان پایبند و علاقه مند بود و مشتاقانه به تکالیف شرعی و الهی خود عمل می کرد . مادربزرگش این نام مبارک را بخاطر اینکه تولدش مصادف با ماه رمضان بود انتخاب کرد و در یک خانواده کشاورز و مومن و متدین رشد و پرورش یافت .

تحصیلات شهید و علت ترک تحصیل : پسرم ابتدایی را در مدرسه انقلاب که تا پنجم ابتدایی درس خوانده و بدلیل مشکلات مالی و نداشتن امکانات با توجه به علاقه شدید جهت کسب علم و تحصیل نتوانست ادامه دهد و برای تامین هزینه های زندگی خانواده کمک حال پدرش شد و پا به پای پدر و مادر مشغول کار در زمینهای کشاورزی گردید .

شهید متاهل بوده یا مجرد و ثمره ازدواج و نحوه انتخاب همسر : شهید متاهل بوده و ثمره ازدواجشان یک فرزند پسر بوده که هنگام شهادت پدر 5 ماهه بود و از یک خانواده متدین ، و نجیب و پاکدامن همسرش را با مشورت خانواده انتخاب و مراسم جشن و عروسی بسیار ساده و بدون موسیقی و آلات حرام برگزار گردید .

اولین سن اعزام : پسرم از همان سن نوجوانی در پایگاههای بسیج و مسجد فعالیت داشت ولی بطور رسمی در سن 17 سالگی عازم جبهه های حق علیه باطل گردید .

حالات روحی شهید در اولین اعزام : بسیار خوشحال و سرحال بود و خداوند را شکر می کرد که نقشی در این انقلاب دارد و می گفت که این سعادت را فقط مدیون خداوند و پدر و مادرم می باشم که اجازه دادند من هم بعنوان یک رزمنده اسلام برای قرآن و امام و خدا فعالیت داشته باشم .

نظرات دیگران در مورد شهید : با اینکه چندین سال از شهادت فرزندم می گذرد هنوز هم کسانیکه پسرم را می شناختند از اخلاق و خلق و خوی نیک ، از مهربانی و ایثار و شجاعت و دلیری پسرم می گویند و برای شادی روحش صلوات و فاتحه نثار می کنند .

سوابق مجروحیت : از ناحیه پا که به دلیل اصابت تیر زخمی شده و در بیمارستان نقده بستری و بعد از بهبودی نسبی مجددا به محل خدمت بازگشت .

خبر شهادت و نحوه شهادت : توسط یکی از همسایه ها که در سپاه بود به ما اطلاع دادند و در منطقه سرشاخان پیرانشهر به کمین حزب منحله دمکرات افتاده و همراه 3 تن دیگر از همرزمانشان با اصابت تیر به درجه رفیع شهادت نائل آمده بود .

تشییع و محل مزار شهید : پیکر مطهر شهید در تاریخ 22/4/64 با حضور گسترده مردم نقده و مسئولین سپاه و بنیاد شهید و دوستان و آشنایان تشییع و در گلزار شهدای نقده دفن گردید .

احساس خانواده شهید و انتظار و پیام به مردم و مسئولین : از اینکه مادر شهید هستم احساس غرور و افتخار می کنم و سربلند هستم که فرزندم را درست تربیت کردم و در راه دین مقدس اسلام و پاسداری از قرآن فدا کردم و خودم و خانواده ام از مسئولین و مردم انتظار داریم که با رعایت پوشش اسلامی و شئونات اسلامی خون شهداء را پایمال نکنند و دشمنان اسلام را خوشحال نکند و مسئولین درست و به جا با چنین افراد خاطی برخورد کنند تا ریشه فساد در جامعه قطع شود .


نگارنده : oromshahid در 1390/12/10 13:06:56.


نظرات :