نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید احمد حسن پور
نام:                         احمد فامیل:                    حسن پور فرزند:                    محمود

بسمه تعالی

فرم مشخصات فردی سرداران شهید استان آذربایجان غربی

نام:                         احمد

فامیل:                    حسن پور

فرزند:                    محمود

شماره شناسنامه:          7

تاریخ تولد:               1325  

محل تولد:              روستای گمیچی

تحصیلات:               سوّم راهنمایی

تاریخ شهادت:          25/01/1371

محل شهادت:        جاده سردشت - پیرانشهر

نحوه شهادت:        تصادف و سقوط در آب

محل دفن:              مزار شهدای ارومیّه

شهید احمد حسن پور براساس فرمایشات امام و تکلیفی که احساس میکردند، با اینکه 3 فرزند داشت همه چیز را رها کرده و با دلی آکنده از عشق در راه دفاع از کشور قدم گذاشت.

ایشان روابط اجتماعی اش فوق العاده بود،وی در روستای گمیچی واقع در جزیرۀ شاهی که اصالتأ اهل آنجاست، هنوز هم از اخلاق و برخورد خوش وی صحبت به میان می آید.وی بسیار جوانمرد بود، صله ارحام میکرد، حتی در منزل سابقمان که یک منطقۀ محروم و فقیرنشین بود وقتی از سپاه بن دریافت میکرد در بین همسایه ها تقسیم میکرد. هرکس به کمک نیاز داشت هر چه از دستش بر می آمد انجام می داد.

ایشان در بمباران شیمیایی درسردشت مجروح شده بودو ناحیۀ پشتش شدیدأ سوخته بود که 2 ماه در منزل بستری بود. یک مرتبه نیز هنگام حمل مهمات که به ماشین تیراندازی شده بود و مجروحیت نیز داشت در همان منطقۀ سردشت به فیض شهادت نائل آمد.

نحوۀ شهادت: در تاریخ 25/01/71  بنا به اظهار همرزمانش شهید احمد حسن پور در جادۀ  سردشت-پیرانشهر بر اثر تصادف و سقوط به آب و خفگی به شهادت می رسند.

تشییع جنازه شهید: تشییع جنازه از میدان انقلاب ارومیه صورت گرفت، افراد بسیاری نیز شرکت کرده بودند و در تاریخ 31/01/71 دفن گردید،

 


نگارنده : oromshahid در 1390/12/10 13:14:09.


نظرات :

ناشناس
ایشان عموی بزرگ بنده بودند خیلی مرد بود خیلی هم با غیرت بودند هر موقع میخواستندبه ماموریت برن از تمام فامیل دیدار میکردند و طلب حلالیت میکردند انگار میدانستند رفتنیند روحش شاد وروانش پاک
1391/11/23 22:15:19 :: ارسال پاسخ