نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهيد ابراهيم افتخاري
شهيد ابراهيم افتخاري در تاريخ 1337 در روستاي حسنلو از توابع شهرستان نقده قدم به عرصه وجود نهاد و در تاريخ 61/1/2 در منطقه دزفول به شهادت رسيد.

فرازي از زندگينامه شهيد:

دوران كودكي را با مهر و محبت مادري و عنايت و توجه دلسوزانه پدر روحاني خويش سپري نمود. تحصيلات ابتدائي و راهنمائي را با پشتكار و استعدادي كه داشت در زادگاهش با موفقيت به پايان رساند. براي ادامه تحصيل و كسب علم در مقطع متوسطه راهي شهرستان نقده شد. هوش و ذكاوت ايشان او را در آزمون دانشسراي مقدماتي تربيت معلم تهران موفق گردانيد و با شوق فراوان دوران دانشسراي تربيت معلم را به پايان رسانيد و به شغل شريف و مقدس معلمي مشغول گشت.

از نظر اخلاقي همه ايشان را به عنوان يك فرد متواضع و فروتن مي شناختند. خانواده ايشان يك خانواده مذهبي و متدين بود و پدر ايشان يك روحاني مورد احترام اهالي روستا بود كه فضاي معنوي و روحاني بر خانة ايشان حاكم بود. شهيد ابراهيم افتخاري بسيار پايبند به انجام فرائض ديني بود و خود را مقيد به پيروي از دستورات مقدس شرع مي دانست. اغلب دوستان و آشنايان را به پيروي از تعاليم مكتب انسان ساز اسلام و پرهيز از منكرات دعوت مي نمود . خواهرانش را مؤكداً به حفظ حجاب سفارش مي كرد. در سال 1352 پدر بزرگوارش دار فاني را وداع گفته و شهيد افتخاري را از حمايت و پشتيباني خود محروم ساخت. از اين به بعد بود كه مادر فداكار و شجاع ايشان وظيفه سنگين تربيت و پرورش فرزندان را عليرغم مشكلات مالي فراوان به دوش كشيد و با تلاش و شجاعت خود جوان پاك و وارسته اي همچون شهيد ابراهيم افتخاري را تقديم جامعه كرد.

شهيد افتخاري در شغل شريف معلمي همچون پدري دلسوز شاگردانش را تربيت مي كرد و در راه آموزش و تربيت آنان از هيچ كوششي دريغ نمي كرد. در برخورد اجتماعي رعايت احترام بزرگان را يك اصل مي دانست و به ديگران نيز سفارش رعايت احترام بزرگان را مي نمود.

شهيد به مادر مهربانش علاقه زيادي داشت و اغلب سعي مي كرد كه او را به نشاط درآورد و هرگز ناراحتي هاي خود را پيش مادرش بروز نمي داد.

ايشان به فعاليت هاي فرهنگي علاقه زيادي داشت و اغلب اوقات فراغت خود را صرف مطالعه مي نمود و در كارها داراي پشتكار و اعتماد به نفس عجيبي بود. در گفتگو و صحبت با ديگران بسيار منطقي و مؤدب بود و با كلام شيوا و دلنشين خود ديگران را مجذوب خويش مي كرد.

شهيد ابراهيم افتخاري پس از چند سال تحصيل در سال 1360 به خدم سربازي فرا خوانده شد و با اشتياق فراوان به خدمت مقدس سربازي اعزام مي شود و پس از اينكه آموزش هاي لازم را در پادگان لويزان سپري مي كند عازم جبهه هاي جنوب شده و با رشادت و جوانمردي در مناطق مختلف جبهه جنوب حضور مي يابد.

تااينكه در مورخه 61/1/2 در جريان عمليات عظيم فتح المبين كه منجر به آزادسازي مناطق وسيعي از ميهن اسلامي مان از دست دشمن بعثي عراق شد پس از دلاوري هاي فراوان و جنگ تن به تن با مزدوران بعثي نداي معبود خويش را لبيك گفته و به صف مقرّب ترين بندگان خدا پيوست.

پيكر پاك شهيد با حضور انبوه امت شهيدپرور شهرستان نقده تشييع و در گلزار شهداي شهرستان نقده به خاك سپرده شد.

آرامش جاودانه اش در نعيم بهشتي مبارك باد.

نگارنده : oromshahid در 1391/06/06 12:42:49.


نظرات :