نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهيد ابراهيم آذرپيشه
شهيد ابراهيم آذرپيشه در سال 1328 ديده به جهان گشود و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامي شد و سرانجام در تاريخ 60/3/25 در حمله ضدانقلاب به روستاي «نظام آباد» به شهادت رسيد.

فرازي از زندگينامه شهيد:

شهيد ابراهيم آذرپيشه در سال 1328 در يكي از روستاهاي اطراف شهرستان نقده به نام كهريزه در يك خانواده مستضعف و فقير و زحمتكش به دنيا آمد.

شهيد آذرپيشه اخلاقي خوب و مهربان داشت  و در ارتباط با دوستان و آشنايان رعايت جوانب ادب و نزاكت را مي نمود و هنوز يك سال از زندگي پرثمرش نگذشته بود كه مادرش را از دست داد و در دامن پرمهر و محبت پدر و خواهر بزرگش رفته رفته به دوران نوجواني و جواني قدم گذاشت و در حين اين دوران سراسر فراز و نشيب مشغول گذراندن زندگي بودند تا اينكه در سن 19 سالگي به خدمت مقدس سربازي اعزام شدند. دورة‌ آموزش را در پادگان عجب شير گذراندند و بعد به مدت 7 ماه در مشهد مقدس مشغول ادامه خدمت شد و بقية ‌خدمت را در شهرستان اروميه گذرانيد و سپس با اتمام خدمت سربازي در منطقه مشغول گذران زندگي بود و در اين مدت كه همزمان با پيروزي انقلاب اسلامي بود به يار و ياوري انقلاب برخاست و كمر همت را بست . در جلديان به صورت جوانمرد داوطلبانه مشغول پاسداري از اهداف والاي شهيدان گرانقدر شد.

شهيد آذرپيشه بعد از پيروزي انقلاب در كليه مراسمات و راهپيمائي هايي كه لازمه جامعه اسلامي است شركت فعالي داشت، به طوري كه در اثر فعاليت بيش از حد در منطقه پيرانشهر به عضويت سپاه در تاريخ 59/7/1 درآمد و با جافشاني هايي كه از خود به خرج داد در تمامي درگيري هايي كه توسط ضدانقلاب در منطقه ايجاد مي شد بر عليه دشمنان قسم خورده انقلاب به جنگ و مبارزه برمي خاست و با وجودي كه سوادي نداشت هميشه قرآن را در پيش خود نگه مي داشت و در تمامي عمليات با خود حمل مي كرد و اعتقاد داشت كه قرآن كريم انسان را از هواهاي نفساني و شيطاني باز مي دارد و بالاخره در تاريخ 60/3/25 شب هنگام كه ضدانقلابيون به روستاي نظام آباد حمله كرده بودند جهت ياري روستائيان با نيروهاي سپاه پاسداران عازم همان منطقه مي شوند و در اثر درگيري با ضدانقلاب (دمكرات فاسد) تير خورده و به درجه رفيع شهادت كه آرزوي هر انسان مسلمان و با ايمان است نائل مي آيد. به اميد برافراشتن پرچم توحيد در تمامي نقاط عالم.

شهيد والامقام ابراهيم آذرپيشه در آخرين لحظات زندگاني وصيتي كه به مردم نموده است اين است كه من خود را يكي از سربازان واقعي انقلاب اسلامي ايران به رهبري امام خميني دانسته و مي دانم. مزار شهيد گرانقدر در گلزار شهيدان نقده مي باشد.

روحش شاد و راهش پررهرو باد. 


نگارنده : oromshahid در 1391/06/07 08:30:20.


نظرات :