نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهيد ابراهيم حمزه زاده
شهيد ابراهيم حمزه زاده هديه خداوند بر بندگان مخلص خود بود كه در سال 1337 در قريه تازه كند زندگي خود را شروع كرد و مدت ها مايه افتخار اين مرز و بوم پهناور شد تا اينكه در تاريخ 60/1/24 به دارلك از توابع مهاباد پيوستن به معبود ازلي خويش هجرت به سوي آسمان ها را شروع و در وادي رحمت خلق آرام گرفت.

فرازي از زندگينامه شهيد:

شهيد ابراهيم حمزه زاده در سال 1337 در روستاي تازه كند در خانواده مستضعف و مؤمن به دنيا آمد و از بخت بد روزگار آن گاه كه بر استفصاي محبت دردمند بود از وجود دامني كه از آن مرد به معراج مي رود محروم شد و تنها اميدش را پدربزرگ پيري يافت كه مايه تسلي خاطر و در شب هاي سخت و ظلماني ناشي از فقر و بي مادي بشود.

ايشان دوره ابتدايي را در مدرسه باراني عجم و راهنمايي را در شهرستان نقده مشغول تحصيل بود تا اينكه بر اثر شكستگي پا در بازي فوتبال از رفتن به مدرسه محروم شد.

بعد از مدتي شغل كارگري را پيشه گرفت و در جزيره خارك و آبادان و اكباتان تهران مشغول كار شد.

آن شهيد بزرگوار و مزين به اخلاق اسلامي، از اول انقلاب تا لحظه شهادت در راه انقلاب عاشقانه و جان بر كف آماده جانبازي بودند و هميشه جرعه ارجعي الي ربك را آرزوي ديرينه خود مي دانستند.

پس از پيروزي انقلاب كار كردن در اكباتان تهران را رها كرده و به سپاه پاسداران انقلاب اسلامي پيوست و با وجود فقر مالي و عدم منبع درآمد ديگر سه ماه رايگان خدمت كرد و عشق به امام و انقلاب و شهادت را برتر از ماديات زودگذر فاني دانست.

ايشان در حالي كه صفحات افتخارآميز زندگي خود را يكي پس از ديگري پشت سر مي گذاشت و مي رفت تا قله تاريخ جاودانه فتح الفتوح كند دست اجل از آستين منافقين كوردل، اين سركردگان شيطان بزرگ بيرون آمد و او را به ديدار حق رساند.

و در پاكسازي منطقه دارلك از توابع شهرستان مهاباد در مورخه 60/1/24 در درگيري با ضدانقلاب بر اثر تيرخوردگي به شهادت رسيد.

و پيكر پاكش در شهرستان تشييع و در گلشن شهداي اين شهرستان آرام گرفت.

فوز عظيم شهادت سعادت است.


نگارنده : oromshahid در 1391/06/07 08:33:40.


نظرات :