نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهيد ابراهيم شيري
شهيد ابراهيم شيري به سال 1344 در روستاي حسنلو از توابع شهرستان نقده به دنيا آمد و در مورخه 64/12/12 در منطقه عملياتي فاو و به درجه رفيع شهادت نايل آمد.

فرازي از زندگينامه شهيد:

بسيجي شهيد ابراهيم شيري در سال 1344 در خانواده اي مذهبي و متدين و مسلمان و مستضعف و رنجديده و محروم در روستاي حسنلو از توابع شهرستان نقده پا به عرصه گيتي نهاد.

كودكي اش را در كنار پدر و مادر و هم بازي هايش در ميان باغهاي مصفاي روستاي خود سپري كرد تا به سن دبستان رسيد. دوران ابتدايي را با موفقيت طي كرد و دوران راهنمايي را به دليل مشكلات زندگي نتوانست ادامه دهد.

شهيد فردي خوش برخورد بود. رفتار خوب و پسنديده اي و تواضع و فروتني از ويژگي هاي اخلاقي ايشان بود و در ميان جوانان به داشتن رفتاري متين و برخورد متواضعانه معروف بود. كلامي بسيار دلنشين داشت و دوستانش از مصاحبت با او لذت مي بردند. به انجام فرايض ديني و پيروي از دستورات و احكام شرع بسيار پايبند بوده و هميشه در مراسمهاي مذهبي و انقلابي حضور فعال داشته و به دوستانش توصيه مي نمود كه در عمل به فرايض ديني سستي از خود نشان ندهند.

بيشتر اوقات فراغت را صرف مطالعه كتب مذهبي و ديني نموده، ماهيت گروهكهاي ضدانقلاب و وابسته را به خوبي درك كرده و هميشه توصيه مي كرد كه اينها نوكران قدرتهاي خارجي كساني هستند كه برادر و خواهر خود رحم نمي كنند. اينها كشورشان را به استكبار جهاني فروخته اند.

شهيد داوطلب به خدمت سربازي اعزام شد و در طول خدمت در مناطق جنگي از جمله باختران، دزفول، دهلران، اهواز حضور فعال داشت. بعد از اتمام خدمت سربازي اش در روستا به عنوان مسؤول پايگاه مقاومت انتخاب و عاشق جبهه شد و توان جدايي از رزمندگان دلير اسلام را نداشت. بارها با دوستانش درباره جبهه و فضاي معنوي حاكم بر آن صحبت مي كرد و مي گفت: حال و هواي جبهه با جاهاي ديگر فرق مي كند. در جبهه انسان به خدا نزديكتر مي شود و انسان خود را متحول مي بيند و به دوستانش توصيه مي كرد كه اگر خواستار رشد و كمال به سوي خداوند هستند، به جبهه برويد و خودش بر اساس همين طرز تفكر و بينش به منظور خودسازي و تقرب به خالق يزدان عازم جبهه هاي نبرد شد.

و سرانجام در مورخه 64/12/12 در ادامه عمليات ظفرمند والفجر 8 در منطقه فاو بر اثر اصابت تركش درخت شاداب زندگي اش فرو افتاد و به معبود حقيقي خود پيوست.

پيكر پاك اين شهيد گرانقدر بعد از سه ماه با دستان توانمند مردم غيور شهرستان نقده در گلزار شهدا به خاك سپرده شد.

روحش شاد و يادش گرامي باد

نگارنده : oromshahid در 1391/06/07 08:49:47.


نظرات :