نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهيد ابراهيم صفدري
شهيد ابراهيم صفدري در سال1342 در شهرستان نقده در يك خانواده مستضعف و مذهبي پا به عرصه گيتي نهاد. دوران كودكي را با شادي كودكانه و به دور از هر درد و رنج در دامن پر مهر و محبت مادر سپري نمود و از پدر درس سختكوشي آموخت. وقتي قدم به سن دبستان گذاشت دست تقدير وي را از دامن مادر جدا كرد. 

ابراهيم با غم از دست دادن مادر يگانه تكيه گاه كودكي تنها ماند. وي تا كلاس سوم راهنمائي در مدارس شهرستان نقده تحصيل نمود، ولي با شروع جنگ تحميلي تاب تحمل دوري از اصل خويش را نياورد و با سن كم خود وارد دانشگاه جبهه و جنگ شد. وي عاشق جبهه بود و سرباز جانباز امام. مرد عمل بود تا شعار، كم حرف مي زد و بيشتر عمل مي نمود. بار اول كه از جبهه برگشت به استخدام آموزش و پرورش درآمد. به اصرار پدر ازدواج نمود تا شايد بيش از اين پدر را تنها نگذارد و از اين ازدواج صاحب دو فرزند شد. با اينكه تنها فرزند ذكور بود ولي از مكتب قرآن آموخته بود كه در راه وصال به دوست و ديدار او بايد نه تنها از پدر و مادر بلكه از تمام هستي گذشت. استخدام و ازدواج نتوانست وي را پايبند جهان فاني نمايد و روح او تاب تحمل قفس تن را نداشت و در تلاطم عروج به ملكوت اعلي بود.

بار ديگر به جبهه اعزام شد ولي اين بار نيز بنا به گفته خود شهيد هنوز آمادگي لازم را نداشت كه به مهماني خدا برود. بايد خود را تزكيه مي نمود تا شايسته شهادت باشد. بار سوم با روحي سرشار راز عشق و ايمان به سوي جبهه روان مي شود. اين بار با كوله باري از عشق و متاعي خريدني به ديدار يار مي برد تا اينكه خريدار متاع كه همانا خداوند است كالاي وي را به بهاء بهشت بخرد و شهيد در عمليات بيت المقدس 2 در منطقه ماووت متاع خويش به خريدار عرضه مي كند و در تاريخ1366/12/29 چشم بر جهان فاني مي بندد. پيكر غرقه به خونش كه با تركش كفار بعثي پاره پاره شده بود بعد از انتقال به زادگاهش در مزار شهداء در خيل شهداي گرانقدر نقده جاي گرفت.

روحش شاد و يادش گرامي باد.


نگارنده : oromshahid در 1391/06/07 08:57:25.


نظرات :

سجاد صفدری
سجادصفدری
1394/3/19 15:57:55 :: ارسال پاسخ