نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهيد ابراهيم غفاريان
شهيد ابراهيم غفاريان در سال 1337 چشم به جهان گشود و بعد از انقلاب مشغول خدمت سربازي بود كه در منطقه «خرمشهر» به سال 61/4/8 بر اثر اصابت گلوله خصم به لقاء حق شتافت.  

به سال 1337 در خانواده‌اي مذهبي و با ايمان به دنيا آمد و توسط مهر و ايثار مادر و ايمان و از خود گذشتگي پدر از نهالي كوچك به درختي تنومند از ايثار و گذشت مبدل شد.

او تحصيلات خود را از سال اول ابتدائي تا دوم متوسطه در شهرستان پيرانشهر سپري و سپس در دانشسراي مقدماتي اروميه مشغول تحصيل و پس از اتمام دوره بعنوان معلم روستا، در دهكده هاي محروم شروع به تدريس نمود.

شهيد پاكدل اسطوره اي از تقوي و اخلاص يار و مددرسان درماندگان و از پاافتادگان و مطيع او امر رهبر انقلاب و جان نثار مكتب قرآ ن بود. قلم از بيان سيره و رفتارش عاجز و زبان از باز گفتن ناتوان است. و كسي شهيدان را مانند شهيدان نمي شناسد.

ايشان از همان اوائل انقلاب پيرو امام بود و با هر دشمني كه با دين مبين اسلام سر جنگ و خونريزي داشت به شدت مبارزه مي‌كرد و اسلام را تنها مكتب رهائي بخش و تبري كه با آن بتوان دست بيگانگان را قطع نمود مي‌دانست.

بعد از انقلاب ايشان به عنوان سرباز وظيفه ارتش در جبهات جنوب در عمليات‌هاي فتح المبين - بيت‌المقدس - حصر آبادان شركت دمار از دماغ بعثيان كافر بر آورد.

بعد از عمليات ظفرمند و غرور آفرين بيت‌المقدس دشمن بعثي اقدام به شروع ضد حمله نمود تا مواضع از دست داده را باز پس بگيرد به همين خاطر نيروهاي ارتش و سپاه و بسيج با قدرت در مقابل آنان و موجب شكست سپاهيان ظلمت شدند. شهيد به همراه برادران همرزم خود كه در كاميوني حامل بودند به جهت حضور در پشت جبهه ناكهان توپخانه رژيم بعثي آن مناطق را به توپ بسته و در تاريخ 61/4/8 او و چند تن از هم رزمانش در منطقه عمليات خرمشهر بر اثر اصابت تركش توپ به خون غوطه ور و براي هميشه به ديار عاشقان بار سفر بست و پيكر گلگون كفنش در - شهرستان نقده پس از وداع در جوار شهيدان حق اين شهرستان قرار گرفت

خداوند هر آن بر درجات رفعيشان بيفزايد.


نگارنده : oromshahid در 1391/06/07 09:05:31.


نظرات :