نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهيد احمد اسكندري
شهيد احمد اسكندري به سال1324 در روستاي محله دوستي از توابع شهرستان نقده در يك خانواده مستضعف، اما متدين و مذهبي ديده به جهان گشود. به علت فقر مالي و محروميت هاي زندگي قادر به ادامه تحصيل نشد و از دوران كودكي زندگي را با كار و كوشش توأم ساخت. 

كار و تلاش دو خصيصه بارز او در تأمين امرار و معاش خانواده بود. فردي مذهبي و پايبند به احكام اسلامي و محكم و مقاوم در مقابل زورگوئيهاي صاحبان پول و قدرت بود. هيچ وقت عزت و غيرت خود را به پول ماديات نفروخت. زندگي ساده اما پر مهر و صفايي داشت. انساني ساكت، باوقار و متدين بود. وقتي انقلاب اسلامي امت مسلمان ايران به اقصي نقاط ايران پرتو افكند، او از جمله شيفتگان آن بود. در حساسترين موقعيت ها و فراز و نشيب ها و عملياتهاي منطقه حضور فعال و عاشقانه داشت. شهيد متأهل و داراي هفت فرزند بود.

آنچه براي او مهم بود سلامتي امام(ره) و آسايش ملت غيور منطقه اسلاميش بود. لذا زندگي خويش را فداي راحتي و آسايش آنان نمود. هيچ وقت از فكر امام(ره) و حفظ دستاوردهاي انقلاب غافل نبود و در هر مأموريتي به خانواده خويش توصيه دفاع و حمايت از انقلاب تا آخرين لحظه عمرشان را مي نمود. از هر فرصتي جهت تبليغ و اشاعه ارزشهاي انقلاب در ميان دوستان و آشنايان بهره مي جست. درست نزديك11 سال در كوهها و دشت هاي سرد و خشن مناطق عملياتي نقده، پيرانشهر، اشنويه و مهاباد و در كل آذربايجان دلاورانه و عاشقانه به خدمت و ايثار مشغول بود. هيچ وقت اظهار خستگي ننمود، اما بالاخره بعد از اين همه جهاد و دفاع و محبت و علاقه به انقلاب و مردم غيور آن و امام(ره)، به تاريخ1367/5/28 در منطقه عملياتي مهاباد در درگيري با خودفروختگان ضدانقلاب به درجه رفيع شهادت نائل آمد و پيكرش در گلزار شهرستان نقده به خاك نهاده شد.

روحش شاد و يادش گرامي باد.

نگارنده : oromshahid در 1391/06/07 11:23:02.


نظرات :