نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید احمد امینی
بار ديگر از ديار عشق و ايمان به خدا و پيامبر گراميش، از ديار فقر و محروميت و صبر و استقامت، در يك روستاي دورافتاده و به دور از هرگونه امكانات و رفاه، در خانواده اي رنجديده و ستم كشيده از ظلم ظالمان، در محيطي گرم و صميمي كه نور ايمان در آن مي درخشيد، فرزندي زاده شد كه پدر نام او را از نام مقدس پيامبر(ص) گرفته و احمد ناميد.

او در تربيت صحيح فرزند، شب و روز تلاش مي كرد تا انساني شايسته نام خود به بار آيد. شهيد احمد امينيسال 1334 در حالي كه سايه شوم فقر و تنگدستي بر خانه او سايه افكنده بود، ديده به جهان گشود و دل خانواده اش را با قدوم خود نوراني تر كرد.

پدر شهيد كه انساني پاك نهاد و مؤمن بود، در تربيت و ياد دادن احكام ديني به فرزند خود از هيچ كوششي فروگذار نبوده ولي به دليل فقر و تنگدستي از فرستادن فرزند خود به مدرسه باز مي ماند. فرزندش كه جرثومه بدبختي و تنگدستي را بر زندگي خانواده اش مي بيند به ياري پدر برخاسته و در كنار كار روزانه براي امرار معاش، به تهذيب اخلاق در حكمت رسول اكرم(ص) مي پردازد. به طوري كه به يكي از افراد باايمان و متقي در منطقه خود معروف مي شود.

از خصوصيات بارز شهيد كه او را فردي برجسته مي شمرد، صله رحم او به همگان بود و ديدن رنج و درد ديگران او را آزرده مي كرد. او در حد توان سعي در رفع مشكلات همنوعان خود داشت و با وجود اينكه زندگي او در عين سادگي بود، ولي از بذل و بخشش نسبت به فقرا و محرومان دريغ نمي كرد.

شهيد رژيم ستمشاهي را به خاطر رواج فساد و فحشاء و نفوذ محروميت كه خود قرباني ستمگريهاي آن رژيم پست بود، رژيمي كه بايد سرنگون شود، مي شتافت و لذا خشم و نفرتي دروني از اين رژيم داشت تا اينكه در بحبوحه انقلاب اسلامي، همراه با ساير هموطنان خود قدم به عرصه مبارزه گذاشت و از هيچ اقدامي فروگذاري نكرد.

برادر احمد، بعد از انقلاب، حكومت جمهوري اسلامي را يگانه نظام اسلامي كه نماينده واقعي قشر محروم و مستضعف است، دانست و به حمايت از آن پرداخت. او حتي از ايثار جان خود نيز در راه آرمانهاي انقلاب اسلامي دريغ نمي كرد. شهيد بالاخره در پي حملات ددمنشانه رژيم بعثي كه قادر به رويارويي متقابل با رزمندگان اسلام در جبهه هاي نبرد نبود، به طور وحشيانه به بمباران مناطق مسكوني مي پرداخت، مورد اصابت تركش قرار گرفته، در تاريخ 63/12/17 در شهرستان پيرانشهر به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

روحش شاد و يادش گرامي باد.

نگارنده : oromshahid در 1391/06/07 11:36:36.


نظرات :