نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهيد احمد پيري
از سرزمين غيور و دلاور آذربايجان برخاسته از دامنه هاي كوههاي آذرآبادگان بود، شهامت و شجاعت را در خويش و از سرزمينش به ارث داشت و ديانت را در دست هاي فقير و مذهبي پدرش براي نخستين بار شناخت.

شهيد احمد پيري به سال 1315 در پهن دشت سلدوز در روستاي عطاءا... از توابع شهرستان نقده قدم به عرصه وجود نهاد و روشني بخش جمع خانواده اش گرديد و در كنار والدين خود براي امرار معاش و گذراندن زندگي به كار و كوشش  و فعاليت از بارزترين خصوصيات اخلاقي وي كه زبانزد عام و خاص بود همان شجاعت و شهامت او بود كه در اوج خفقان حكومت طاغوت و در زماني كه اربابان زالو صفت حاكم بي چون و چراي سرنوشت روستائيان مظلوم و زحمت كش بودند او با جوانمردي هر چه تمامتر به مبارزه و مقابله با آنان پرداخت و از ستمديدگان و رنج كشيدگان روستا حمايت مي نمود و در اين زمينه هم چندين بار با ارباب ها و نوكرانش درگير شده بود.

با پيروزي انقلاب اسلامي شهيد احمد پيري براي براندازي حكومت ظلم وجود و براي گرفتن حق محرومين از خون آشامان زالو صفت به مبارزه با آنان برخاست و در جريان بيرون راندن ارباب ها او يكي از پيشگامان و مبارزين بود .

با اوجگيري تحركات ضد بشري گروهك هاي ملحد و ضدانقلاب داخلي شهيد اسلحه به دوش براي حفظ انقلاب و دفاع از عزت و ناموس مردم مسلمان به همراه ديگر جوانان سلحشور به صحنه مبارزه با كفار آمد.

شهامت و شجاعت او را همگان به ياد دارند ، او در تيراندازي مهارت فوق العاده اي داشت ، خاطره اي را كه از شهيد در رابطه با مهارت و شجاعت ايشان نقل مي كنند ، كه يكي روز شهيد به همراه ديگر همسنگرانش مسابقه اي را ترتيب داده بود كه در آن از فاصله يكصدمتري يك نخ سيگار را هدف قرار داده بودند كه اين شهيد بزرگوار با اولين تير هدف را مورد اصابت قرار داد و با اين مهارت فوق العاده خويش باعث تعجب و شگفتي ديگران شدند.

سرانجام اين شيرمرد دلاور در تاريخ 1361/1/28 هجري شمسي طي يك درگيري سنگين در روستاي قره قصاب پس از اينكه چند تن از عناصر ضد انقلاب را به هلاكت رسانده بود در اثر اصابت گلوله اي قامت رعنا و رشيدش خميده شد و صداي خروشان او به خاموشي گرائيد و پس از يك عمر تلاش و مبارزه با زورگويي ها و دشمنان انقلاب در جوار رحمت حق به آرامش و آسايش ابدي دست يافت.

پيكر پاك اين شهيد دلاور با حضور گسترده و انبوه مردم هميشه در صحنه بخش محمديار و روستاهاي اطراف در گلزار شهداي بخش محمديار به خاك سپرده شد.

گرامي باد خاطره ستيزش كه پيكره جواني و تقوي بود.


نگارنده : oromshahid در 1391/06/07 11:39:21.


نظرات :