نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهيد احمد خداوردي پور
شهيد احمد خداوردي پور در سال1332 در محمدشاه از روستاهاي نقده ديده به هستي گشود. در خانواده اي فقير و اسلامي در چهار سالگي از داشتن پدر و مادر محروم شد.

دوران كودكي را در عين نياز به عطوفت پدر و مادر، در قيوميت برادر به سر برد. در اين دوره با محروميت هاي زياد و با وجود عطش فراوان براي درس خواندن با همت بلند عزم تحصيل نمود و تا كلاس پنج ابتدائي درس خواند و بعد از پيروزي انقلاب از طرف جهاد سازندگي به عنوان شوراي اسلامي ده مشغول خدمت به محرومين شد.

در پيروزي انقلاب به پاس عشق به انقلاب با عنوان جوانمرد شروع به خدمت خالصانه نمود و علي رغم وجود مشكلات براي حضور در ميدان هاي نبرد لحظه شماري مي كرد. در هجوم ضد انقلاب به شهر نقده براي استعانت به هموطنان به كمك و ياري برادران و خواهران نيازمند شتافت. با وجود ميل مفرط به سپاه پاسداران به اين نهاد مقدس پيوست. تاريخ دقيق پيوستن به سپاه در دفتر زندگيش سال 1359 قيد شده است. هنوز 15 روز از ملبس شدنشان به لباس پاسداري نگذشته بود كه ضد انقلاب در روستاهاي اطراف پيرانشهر بلوا به پا مي كنند. براي سپاه و براي نيروهاي مخلص انقلاب انتظار واژه بي معني است. آن هم در موقعيتي كه فرياد مشتي پيرزن و پيرمرد گوش آسمان را كر مي كند. همرزمان آماده مي شوند سلاح بر دست، ايمان در دل و شهامت در اخلاص راه پيرانشهر را در پيش مي گيرند، به اميد رهاندن مظلومان و تأديب ظالم هم تلاش و كوشش برادران رضايت پروردگار است. آنها اين همه راه را براي فرمان خدا طي طريق مي كنند. روستاي چيانه از توابع پيرانشهر محل رجزخواني ضد انقلاب شده است. آنها در موقعيت كمين نشسته اند به انتظار سپاه امام،‌ لحظه رويارويي نزديك است.

اما اينان در طلب ضدانقلابند. واهمه از اين است كه مبادا بي گناه دچار حادثه بشود.

شهيد خداوردي پور در تاريخ1359/11/8 در اين درگيري مورد اصابت گلوله دشمن واقع مي شود و جان به جان آفرين تسليم مي كند.

هنوز هم در ماه محرم هيئت هاي عزاداري براي ذكر اين نوكر حسين(ع) ذكر واشهيد سر مي دهند و به روح پرفتوحش طلب مغفرت مي كنند.

پيكر پاكش بعد از تشييع در گلستان شهداي نقده در جايگاه ابدي قرار گرفت.

روحش شاد و يادش گرامي باد.


نگارنده : oromshahid در 1391/06/07 11:45:27.


نظرات :