نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهيد احمد دوست‌خراجو
شهيد احمد دوست‌خراجو در سال1337 در نقده متولد شد و در تاريخ59/12/12 به شهادت رسيد. شهيد درجه‌دار ارتشي بود و در جبهه سوسنگرد در نبرد با كافران بعثي در اثر اصابت تركش توپ كافران بعثي به شهادت رسيده است. شهيد در خانواده مذهبي بزرگ شده بود و از خصوصيات شهيد اين است كه به اندازه‌اي متواضع و سر به راه و نسبت به اطرافيان و دوستان مهربان بود و هيچ از نامبرده كوچكترين رنجشي نداشت و هميشه زبان‌زد فاميل بود.

 ** - فرازهايي از فعاليتهاي مبارزاتي شهيد قبل و بعد از انقلاب:

شهيد قبل از انقلاب بيشتر در بين دوستان و آشنايان معروف به درست‌كاري بود و اكثر در مساجد محل حضور داشت.

** - فرازهايي از خصوصيات بارز شهيد (از نظر اعتقادي، ولايت فقيه، جمهوري اسلامي، امام راحل، عاشوراي حسيني و ...):

شهيد هميشه به اسلام اعتقاد راسخ داشتند و هيچ وقت نمازهاي يوميه را چه از نظر سهوي و عمدي ترك نمي‌كردند و زماني كه در تهران بودند و جزء افراد حكومت نظامي مردم را تشويق به راهپيمائي مي‌كرد و هميشه از آمدن امام تعريف مي‌كرد.

** - عوامل مؤثر براي اعزام به جبهه:

چون آن زمان بيشتر ارتشي‌ها مي‌خواستند از ارتش بيرون بيايند ولي شهيد مي‌گفت: كشور اسلامي ما در اين شرايط به ما احتياج دارد، بايد با دشمن بعثي بجنگيم.

** - خاطراتي از زمان اعزام به جبهه:

زماني كه به مرخصي مي‌آمدند خاطراتي از دشمن بعثي مي‌گفتند كه چطور نظاميان ارتش بعثي از ايرانيان مي‌ترسيدند و پابه فرار مي‌گذاشتند.

** - خاطراتي از دوران حضور در جبهه شهيد:

چون نامبرده بيش از حد متواضع بودند، هيچ وقت از خود تعريف نمي‌كردند بلكه دوستان شهيد كه الان هستند از رشادت و جسارت آن تعريف مي‌كنند.

** - خاطراتي از تأثير ايشان در دوستان و آشنايان:

چون شهيد از نظر اخلاقي در درجه بالا بودند، هميشه ديگران را تحت تأثير خود قرار مي‌دادند و هميشه همكاران از ايشان راضي و خشنود بودند و مي‌گفتند ايشان فوق‌العاده مهربان و دوست داشتني است و ما به حرف ايشان اعتماد داريم.


نگارنده : oromshahid در 1391/06/07 11:48:55.


نظرات :