نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید احمد علي قليزاده
احمد علي قليزاده در سال 1342 در روستاي نظام آباد چشم به جهان گشود. دوره ابتدائي را در روستاي زادگاهش و دوره راهنمايي را در بخش محمديار با موفقيت پشت سر نهاد. در مورخه 60/3/25 هنگامي كه ضدانقلاب تكميل دفتر جنايات خود به روستاي نظام آباد شبيخون زد، شهيد تا ‌آخرين گلوله در برابر مزدوران جنايت پيشه پايداري نمود و پس از اتمام گلوله مورد اصابت گلوله ددمنشانه قرار گرفت و به فيض شهادت نائل آمد.

شهيداحمدعلي قليزاده در خانواده اي متدين پا به عرصه هستي نهاد. پس از اتمام دوره ابتدائي و راهنمايي به دليل محروميت نتوانست به تحصيلات خود ادامه دهد.

با وزش نسيم انقلاب به صفوف مردم انقلابي پيوست و پس از پيروزي انقلاب اسلامي در روستاي زادگاهش مشغول كار و تلاش بود كه ضدانقلاب كوردل براي اثبات ددمنشي خود به روستائيان مظلوم و بي پناه يورش آورد و با تاخت و تاز شبانه مردم غير نظامي را به گلوله بستند و در اين حمله سبعانه تعدادي از روستائيان زحمتكش به درجه رفيع شهادت نائل آمدند كه شهيد احمدعلي قليزاده با صلابت و استواري تا آخرين نفس با دشمن متجاوز به مقابله پرداخت و تمام گلوله هاي اسلحه اش را به سينه تيره دلان و مزدوران نشاند. پس از اتمام فشنگ سينه مردانه اش را سپر بلا ساخت و در راه حفظ آبرو و حيثيت روستاي زادگاهش جان در طبق اخلاص نهاد و به لقاءا... پيوست.

روحش شاد و يادش گرامي باد.


نگارنده : oromshahid در 1391/06/08 08:14:10.


نظرات :