نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید احمد گوزلی
شهید احمد گوزلی در یکی از روستاهای شهر اشنویه به نام کروش‌آباد چشم به جهان خاکی نهاد و از زمان دوران کودکی با رنج و مشقت به تأمین مایحتاج اولیه زندگی پرداخت و به علت فقدان امکانات مالی و مهاجرت به نقده، تا کلاس چهارم ابتدائی تحصیل نمود و سپس ترک تحصیل نمود و به شغل کارگری و غیره مشغول شد. 

شهید قبل از انقلاب، در مشاغل آسفالت کاری با جدیت و کوشش تمام مشغول فعالیت نمود و بعد از پیروزی انقلاب، جهت پیشبرد اهداف مقدس اسلام مشغول فعالیت بوده و در بیشتر مراسمات که از طرف دولت برگزار می‌شد، شرکت فعالی می‌کرد.

** - فرازهايي از خصوصيات بارز شهيد (از نظر اعتقادي، ولايت فقيه، جمهوري اسلامي، امام راحل، عاشوراي حسيني و ...):

شهید گوزلی از نظر اعتقادی ایمان راسخ به ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی ایران و فرامین امام امت و ماه خونین عاشورای حسینی(ع) داشت و در بیشتر ایام در ماههای محرم، در دستجات سینه زنی و زنجیر‌زنی با ایمانی محکم و قلبی صاف همچو زلال پاک رودخانه‌ها و امیدوار به زندگی ابدی بعد از مرگ (شهادت در راه خدا) تا آخرین لحظات زندگی در خانواده و جامعه به ملت مسلمان خدمت می‌کرد.

** - عوامل مؤثر براي اعزام به جبهه:

عامل شهادت ایشان و رفتن به پادگان (تیپ مستقل65 هجرت) همانا ایمان به اسلام و مکتب خونبار اسلام و کتاب مقدس قرآن کریم بود که ایشان با توجه به گرایشات مذهبی که در خانواده نسبت به کیان اسلامی و آرمانهای والایی مقام معظم رهبر انقلاب داشت، به همان تیپ مراجعه و در آنجا در اثر بمباران هوایی دشمن بعث عراق به درجه شهادت رسید.

** - خاطراتي از زمان اعزام به جبهه:

خاطرات زیادی از ایشان از زمان اعزام این شهید عزیز است که اولاً این شهید گرانقدر می‌گفت: مادرم، من به خاطر اسلام و دین محمدی به پادگان (تیپ65 هجرت) می‌روم و مطمئن باشد اگر هم در این راه شهید بشوم، این برای من افتخار است و شاید چنین مقامی را تنها کسی بتواند نائل شود.

** - خاطراتي از دوران حضور در جبهه شهيد:

این شهید عزیز با توجه به اینکه در جبهه حضور نداشت و در تیپ65 هجرت مشغول فعالیت در زمینه خدمات رسانی به رزمندگان اسلام بود، در اثر هجوم بعث عراق (حمله هوایی دشمن) شهید شدند و ضمناً از دلاوری‌های سربازان و رشادتهای دیگر رزمندگان اسلام، خاطرات عظیمی را بیان می کرد.

** - خاطراتي از تأثير ايشان در دوستان و آشنايان:

شهید نامبرده با وجود مخالفت چندانی که با مسافرت ایشان به تیپ مستقل65 هجرت برای کار کردن و آسفالت محوطه پادگان انجام می‌گرفت، وی چنان با شهامت و شجاعت و ایثار و خودگذشتگی صراحتاً در مقابل درخواست مادر خویش ایراد می‌کند که: مادر اگر روزی من هم شهید شوم، شما ناراحت نباشید و این سعادت بزرگی است که نصیب همه کسان نمی‌شود، بلکه شامل مخلصین می‌شود.


نگارنده : oromshahid در 1391/06/08 08:20:22.


نظرات :