نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید اروج شریفی
شهيد اروج شريفي فرزند حيدر به سال 1343 در قريه داشكن از توابع نقده متولد و در تاريخ 1361/8/28 در منطقه سومار به شهادت و در گلزار شهداي شهرستان نقده آرميد.

شهيد عالي مقام در سال 1334 در روستاي داشكن از تابع شهرستان نقده در خانواده اي مذهبي و كم درآمد چشم به گيتي گشود. اوان كودكي را در دامان پر از مهر و محبت والدين سپري و چهار سال دوره ابتدايي را در روستاي مذكور و كلاس پنجم را در نقده و دو سال دوره راهنمايي را در روستاي كهريزه عجم به اتمام رساند.

با شروع انقلاب دوشادوش جوانان حزب اله در همه راهپيمايي ها شركت و زماني كه حركت هاي انقلابي همه شهرهاي ايران را فتح كرد و شكوفه هاي آزادي در سرزمين ايران شكوفا شد. ايشان عزمش را جزم و در راه انقلاب از هيچ كوششي بازنايستاد و در همين زمان شهيد در كنار تحصيل با برادران سپاهي به صورت نيمه فعال خدمت مي كرد. به علت عشق و علاقه اي وافري كه به اسلام و دفاع از كيان اسلامي داشت در سال 1359 ترك تحصيل و به عضويت رسمي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي درآمد.

از خصوصيات ايشان اينكه به خاطر جو سالم خانواده از نظر ديني و مذهبي او هيچ وقت نماز و روزه اش قضا نشده و در سخت ترين شرايط زماني و مكاني با محبوب ازلي راز و نياز مي كرد و جهت طالب فيض و فروتني و خشوع و خضوع را پيشه خود مي ساخت.

هنگامي كه منافقين و ضدانقلاب داخلي ايران در اين منطقه جهت ضربه زدن به نظام اسلامي شرارت ايجاد كردند مشتاقانه به صف عاشقان انقلاب و پاسداران حريم اسلام و قرآن و انقلاب اسلامي پيوسته و مدت هاي زيادي در شهرها و روستاهاي اين استان به مقابله با اين دست نشاندگان كفر پرداخت. ديدار آخر وي كه بعد از عمليات سومار زخمي و در مرخصي بود اين بار چهره اش نوراني و با ديدارهاي سابق متفاوت به نظر مي رسيد. خبر شروع دوباره عمليات در همين زمان به گوشش رسيد. تاب تحمل نياورد و با وجود تني مجروح  به جبهه اعزام و در مورخه 61/8/28 در عمليات سومار شركت و در همين منطقه بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد و پروازي ابدي به ديار هميشه جاويد دوست نمود.

روحش شاد و يادش گرامي باد.


نگارنده : oromshahid در 1391/06/08 09:14:44.


نظرات :