نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید اسد لاوی
شهید اسد لاوی در سال1297 در شهر نقده به دنیا آمد. در آن زمان شهر نقده کوچک بود و امکانات آموزشی چندانی نداشت. حکومت وقت هم چندان توجهی به امر تعلیم و تربیت نمی نمود. به همین علت و دلایل دیگر او نتوانست از علم و سواد بهره مند گردد. وقتی که به سن ازدواج رسید، آئین و سنت پیامبر(ص) را به جا آورد که ثمره و حاصل آن دو دختر می باشد او در بازارهای محلی معامله می نمود. به خوش اخلاقی و حسن اعتماد مشهور بود. همه مردم به خاطر ایمانداری و معتمد بودن او را باور داشتند.


از دوستداران و علاقمندان به اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) بود. به فرائض و واجبات دینی عامل بود با توجه به اعتقاد قلبی اش عازم خانه خدا شد و حج تمتع را به جای آورد. حاج اسد لاوی یکی از مبارزین در زمان شاه بود و با رژیم ستمشاهی مخالفت می کرد.

با پیروزی انقلاب و شکل گرفتن حکومت دینی مانند همه اهل ایمان خوشحال بود و خود را مدافع انقلاب می دانست و انسانی آرام و باصفا بود. با اهل خانواده و همسایگان با عطوفت و مهربانی رفتار می کرد.

در سال58 به شهرستان مهاباد رفته بود تا معامله کند، اما ظاهراً این بار معامله اش با خدا بود. آری. مشتری، خدا. کالا و متاع، جان عزیز و شیرین؛ و بهای این معامله، بهشت و رضوان الهی.

در تاریخ58/5/2 در همین سفر برای همیشه رفت و دیگر برنگشت و باید این چنین در فراقش سرود: چه می دانیم پیکر پاکتان کجاست؟ اگر شیار کوه ها و عمق دره ها شما را در دل خود جای داده است، اگر در گورهای دسته جمعی آرمیده اید و یا به صورت شهید گمنام در گلزار شهدای دیار دیگری خفته اید و اگر در زیر شکنجه ها به شهادت رسیده اید، نمی دانیم. هر کجائید، پیش مائید، پیش خدائید و شما که خدا را یافته اید چگونه می توانید مفقود باشید.

روحش شاد و یادش گرامی باد.


نگارنده : oromshahid در 1391/06/08 09:54:18.


نظرات :