نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهيد اسداله فتحي كوزه گراني
شهيد اسداله فتحي كوزه گراني به سال 1341 در روستاي توپوزآباد از توابع شهرستان نقده در ميان خانواده ‎اي كشاورز بدنيا آمد و در راه صيافت از انقلاب اسلامي سرانجام در تاريخ 1361/12/29 در روستاي محمد شاه از توابع نقده طي درگيري با مزدوران كوردل به شهادت رسيد.

روستازاده اي ساده دل و مؤمن بود كه از اعتقادي استوار و ايماني محكم اطمينان قلب برخوردار بود. در روستاي توپوزآباد از توابع نقده در خانواده اي دهقاني بسال 1334 قدم به عرضه گيتي نهاد.

دوران ابتدائي را در زادگاهش گذراند و به علت فقر مالي ادامه تحصيل نداد و در كنار پدرش به امور كشاورزي پرداخت. فردي آرام و پاكدل بود.

در دوران كودكي مادرش از پدر جدا گرديد و او در غم هجران مادر در كنار نامادري بزرگ شد. وقتي بدوران جواني قدم نهاد به كارگري پرداخت و در روستا و شهرهاي مختلف ازجمله در تهران جهت امرار معاش خانواده اش به كار و تلاش مشغول شد.

جواني با ايمان بود و در انجام تكاليف شرعي كوتاهي نمي كرد.

يكي از خصوصيات بارز و برجسته اش خوش رفتاري با تمام مردم بود. كسي از او رنجيده خاطر نبود و او نيز به همه احترام مي گذاشت.

وقتي حركت هاي انقلابي امت حزب ا... جهت براندازي رژيم پهلوي آغاز شد، او در كنار مردم در راهپيمائي‌ها و تظاهرات شركت نمود تا اينكه براي هميشه سرود آزادي در كشور توحيد خوانده شد.

در منطقه آذربايجان غربي به پاسداري از انقلاب اسلامي پرداخت. او عاشقانه در راه امام عزيزش قدم گذاشته بود. با عشق و خلوص در عمليات‌هاي مختلف عليه گروهك‌هاي فاسد و نفاق شركت مي كرد در مورخه 61/12/29 در روستاي محمدشاه از توابع نقده در درگيري با مزدوران كوردل سينه قهرمانش هدف گلوله قرار گرفت و تن خسته و روح مشتاق او به رحمت انتهاي پروردگار حق تعالي پيوست.

پيكر پاك اين شهيد دلاور در كنار ديگر شهداء نقده در گلزار شهدا بخاك سپرده شد.

روانش غريق رحمت جاودانه اي انوار خداي باد.


نگارنده : oromshahid در 1391/06/08 11:13:33.


نظرات :

ناشناس
خدا رحمت کند
1392/1/3 12:16:30 :: ارسال پاسخ