نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید اسفندیار محمد زاده
شهيد اسفنديار محمدزاده فرزند فرامرز به سال 1334 در قريه عطاا... از توابع نقده متولد و در تاريخ 64/11/21 در منطقه آبادان بر اثر بمباران شيميايي بعثيان به شهادت رسيده است.

شهيد اسفنديار محمدزاده جواني پاك و متدين بود كه به سال 1334 در روستاي عطاا... از توابع شهرستان نقده ديده به جهان گشود. او با تربيت صحيح و اسلامي در كنار والدين به تدريج رشد و شروع به باليدن گرفت. تا اينكه وارد دبستان شد. مقطع ابتدايي را در كنار همسالانش در زادگاه با صفاي خود گذرانيد. بعد از اتمام دوره مذكور در بخش محمديار در مدرسه راهنمايي به ادامه تحصيل مشغول گشت. اما به جهت كهولت سن پدر و فقر و محروميت خانواده دست از تحصيل برداشت و به كارگري پرداخت.

در اوج گيري انقلاب او در كنار مردم مسلمان منطقه در اكثر تظاهرات و راهپيمايي شركت نموده، تا اينكه نهضت اسلامي به ثمر نشست و لاله هاي پيروزي در سراسر [ايران شكفت] با دختري از خانواده مسلمان و متدين بناي مستحكم زندگي را تشكيل داد.

بعد از تولد انقلاب اين دلسوخته عاشق به صف بسيجيان پيوست و ملبس به لباس رزم و شهادت شده و به جبهه هاي جنگ شتافت.

و در مناطق عملياتي به فعاليت پرداخت. آخرين جبهه اي كه آغوش باز كرده و پذيراي او شد تا از خونش لاله هاي سرخ آزادگي و ايثار و استقامت به يادگار بگذارد، منطقه فاو بود. منطقه اي كه هنوز هم يادآور حماسه هاي خداست و گلدسته هاي مسجدش سرود اذان پاكبازان را در خود ثبت و ضبط نموده است. او در جبهه مذكور با خلوص و عشق در سنگرها سراسر شوق و سرور با متجاوزان بعثي به مبارزه بي امان خود ادامه داد و سرانجام در مورخه 64/11/21 در منطقه آبادان بر اثر بمباران هواپيماهاي بعثي عراق به شهادت رسيد.

پيكرش بعد از تشييع بر دست امت مسلمان شهرستان نقده در گلستان شهداي بخش محمديار به خاك سپرده شد.

روحش شاد و يادش گرامي باد

نگارنده : oromshahid در 1391/06/08 11:22:27.


نظرات :