نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید اسماعيل پيام
شهید اسماعيل پيام در شهرستان نقده متولد و بعد از مدتي به خاطر خواهرش كه با فردي كُرد زبان در روستاي خلخاله ازدواج كرده بود، به همان روستا رفته و در جواني ازدواج كرده و بعد از يك سال به روستاي لواشلو نقل مكان مي‌نمايد. شهيد جوانمرد بود و از طریق پاسگاه جهت دستگیری عوامل ضدانقلاب به خلخاله رفته و به کمین افتاده و به شهادت می رسند.

 ** - فرازهایی از فعالیتهای مبارزاتی شهید قبل و بعد از انقلاب:

شهید در زمان محو شدن حکومت رژیم پهلوی، نقش مؤثری در برپایی راهپیمائی ها بر علیه رژیم داشته و با آنکه محل سکونت نامبرده روستاد بود، همیشه در شهرستان نقده در زمان پیروزی انقلاب اسلامی، نقش عمده ای داشته و بعد از پیروزی انقلاب به دلیل کمک به دین خدا و لبیک گویی به امام حسین(ع) زمان امام راحل و به عنوان جوانمرد جهت استحکام حکومت عدل جمهوری اسلامی، ایثارگریهای بسیار نمود.

** - فرازهایی از خصوصیات بارز شهید (از نظر اعتقادی، ولایت فقیه، جمهوری اسلامی، امام راحل، عاشورای حسینی و...):

شهید همیشه در اول وقت با خانواده جهت برپایی نماز، حاضر شده و به ولایت فقیه پشتیباني محکم بود و جمهوری اسلامی را نعمت الهی دانسته و همیشه به امام راحل عشق می ورزید. به طوری که در زمان خدمت به اسلام، جهت دیدار با خمینی بت شکن(ره) مفتخر شده و قاب عکسی از امام راحل به ارث برد و در ایام محرم همیشه دستجات حسینی را جهت صرف شام دعوت می کرد و در دستجات حسینی از جان دل مایه می گذاشت و هميشه حسرت ديدار با امام حسين(ع) را مي‌كشيد كه در نهايت به آرزوي خود رسيد و به شهادت كه جاويدان ابدي است رسيد.

** - عوامل مؤثر براي اعزام به جبهه:

شهيد در اوايل انقلاب كه امام خميني به ايران اسلامي جهت بيداري و به جوشش آوردن خونهاي شيرمردان اين مرز و بوم جهت برقراري حكومت اسلامي مشرف شدند و با توجه به سوء استفاده منطقه حساس، شهيد وظيفه شرعي و قانوني خويش مي‌پندارد كه دست به سلاح برد و تيشه به ريشه اين ناپاكان با خون سرخ خويش زند.

** - خاطراتي از زمان اعزام به جبهه:

شهيد بعد از پيروزي انقلاب اسلامي و پوشيدن لباس جوانمردي جهت مبارزه با ضدانقلاب هميشه تمام لحظات را خاطره دانسته و به طوري كه با پوشيدن لباس كردي جهت نفوذ در تشكيلات حزب داشته كه از اين طريق به اسلام و ايران و امام، خدمتي كرده باشد.

** - خاطراتي از دوران حضور در جبهه شهيد:

شهيد هميشه در اكثر عملياتها بر عليه عوامل ناپاك ضدانقلاب شركت داشته، بطوريكه خودش گاهگاهي رانندگي و گشت‌زني داشته و مي‌گفت نوبت شهادت كي خواهد رسيد كه از اين دنياي فاني، با كوله‌باري از صلابت و عشق به حسين(ع) به ديدار معشوق بروم.

** - خاطراتي از تأثير ايشان در دوستان و آشنايان:

شهيد در بين خويشان و دوستان جايگاه بلندي داشته، به طوري كه همه اهل روستا به وجود و لباس رزم ايشان افتخار كرده و مي‌گفتند جوانمرد پيام حزب‌كش و نابود‌كننده ضدانقلاب است و اهل روستاي لواشلو ايشان را سرباز اسلام دانسته و به سركشي و ايجاد امنيت كه در آن منطقه حساس مستحكم شده بود، مباهات مي‌كردند و همه دوستان و خويشان، شهيد پيام را عامل ايجاد امنيت و خوف و ترس در دل دشمن كافر مي‌دانستند.


نگارنده : oromshahid در 1391/06/09 08:46:17.


نظرات :