نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید اسماعیل رحمانی
در سال1280 در روستاي محمدشاه‌سفلي«پنج تن شهيد»، كودكي به دنيا آمد كه نام او را اسماعيل گذاشتند. خانواده‌اي بسيار محروم و مستضعف داشت، درآمد چنداني نداشتند و زندگي آنها از راه كارگري و خوش‌نشيني تأمين مي‌شد. اين كودك خانواده به دليل نبودن امكانات مالي و فقر فرهنگي حاكم بر جامعه نتوانست به مدرسه برود

 ، كم‌كم در ميان كوچه‌باغهاي روستا در كنار خانواده رشد نمود و به سن جواني رسيد و با يك دختر ساده‌دل روستايي ازدواج نمود از او3 پسر و يك دختر باقيمانده است زندگي آنها به سختي مي‌چرخيد، به همين دليل هم خودش و هم فرزندانش مجبور بودند در زمين ديگران مشغول كار شوند و يا به چوپاني روستا و گاو‌چراني مبادرت نمايند.

اما عزت‌نفس خوبي داشتند و با اين همه گرفتاري، واقعاً از علاقمندان اهل بيت عصمت و طهارت بودند و هستند. يكي از پسرانش نقل مي‌كند كه پدرم اعتقاد عجيبي به سادات داشت و مي‌گفت: سيدي از تبعيد خواهد آمد و سرانجام در سال1357 در22 بهمن تحقق پيدا كرد. سيدي از نسل امام حسين(ع) از تبعيد بازگشت و با آمدن خون اسلام عزيز را زنده كرد و روحي تازه به ايران و ايرانيان بخشيد، حق آمد و باطل رفت. مردم ايران همه باهم فرياد زدند، ديو چو بيرون رود فرشته درآيد.

بعد از پيروزي انقلاب اسلامي بناي مخالفت از سوي ملحدان و مخالفان گذاشته شد،ضدانقلاب در همه جا آشوب به‌پا كرد. در تاريخ59/8/23 روستاي محمدشاه‌سفلي، كه سنگر انقلاب در منطقه سلدوز لقب گرفته بود مورد حمله دمكرات و كومله قرار گرفت و تعداد زيادي از مردم بيگناه، زن و مرد و كودك و پير در آتش سوختند.

شهيد اسماعيل رحماني هم در اين حمله به شهادت رسيد. رحمت و رضوان الهي بر او باد كه خاتمه عمرش با شهادت همراه شد، گوارايش باد اين شهادت كه از ارادتمندان امام حسين(ع) بود.

روحش شاد و يادش گرامي باد.


نگارنده : oromshahid در 1391/06/09 08:56:23.


نظرات :