نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
سردار رشيد اسلام اسماعيل روحي
سردار رشيد اسلام اسماعيل روحي در سال 1338 در روستاي چيانه از توابع نقده به دنيا آمد. عشق به مذهب و علاقه به دين را از كودكي به عنوان ارمغان از گلستان خانواده چيد. در راه تعليم و تربيت ديپلم هنرستان فني دريافت كرد و در اوج پيروزي انقلاب اسلامي ايران گام بلند عرصه هاي نبرد باطل را برداشت. در سال 1359 وارد سپاه پاسداران شد. به مسؤوليت پرسنلي سپاه انتخاب گرديد. 

تلاش و درايتش مسؤوليت اطلاعات تحقيقات سپاه را به نامش ثبت كرد. اما عشق به عمليات روح تشنه اش را با مسؤوليت معاونت عمليات منطقه سيراب نمود. نقش فعال خويش را در عمليات با پاكسازي منطقه پيرانشهر و اشنويه و روستاهاي اطراف بر كرسي حقيقت نشاند. در سال 60 به جبهه اعزام شد و مسؤوليت خط مقدم جبهة سومار را پذيرفت و با گذراندن دوره هاي اختصاصي فرماندهي بنا به درخواست مسؤولين منطقه و تيپ عاشورا مجدداً در سال 61 به عنوان فرمانده واحد اطلاعات عمليات تيپ عاشورا انتخاب گرديد و دو ماه بعد در يك حمله چريكي بعد از عمليات مسلم بن عقيل(ع) رخت الوان شهادت پوشيد و اعلي عليين را درنورديد و در جوار حضرت آرميد.

فرازي از زندگينامه شهيد:

شهيد بزرگوار در 11 ارديبهشت سال 1338 در روستاي چيانه از شهرستان نقده ديده بيناي حقيقت گشود و با الفباي عشق به مذهب كودكي خويش گذراند و جرعه ايمان را از كوثر قرآن نوشيد. دوران ابتدائي را در روستايش به سر اورد و سپس وارد مرحله راهنمايي شد و توفيق خداوند منان در پرورش اين قهرمان اخلاق و فضيلت مددكارش شد و از هنرستان فني شهرستان نقده با اخذ ديپلم فارغ التحصيل شد.

تاريخ انقلاب هنوز حضور اين شيرِ دلاور را در تظاهرات، راهپيمائي ها، گردهمائي ها و پخش اعلاميه ها فراموش نخواهد كرد. نهال انقلاب با قدرت خون دلاوران ريشه گرفت و براي درهم كوبيدن قابيليان روحي ها را در باغ مصفاي قرآن پرورش داد. سال 1359 شهيد بزرگوار وارد سپاه پاسداران شد و بعد از مدتي به مسؤوليت سپاه نقده انتخاب گرديد. علاقه مفرط اين سردار دلاور به عمليات جامعه مسؤوليت اطلاعات و تحقيقات سپاه را بر قامتش برازنده يافت و مدال افتخار فرماندهي را به سينه روحي نصب كرد. اما ميل به عمليات بعد از مدتي خدمت در واحد اطلاعات او را وادار كرد كه مسؤوليت معاونت عمليات منطقه را بر دوش گيرد و كمر همت در خدمت صادقانه و دلاورانه در اين واحد ببندد. خود مي گويد:‌ پاسدار اسلام هر جا را كه براي خدمت به اسلام و انقلاب مساعد يافت با توجه به استعداد خويش بايد خدمت نمايد.

نقش سازنده اش را در پاكسازي منطقه پيرانشهر و اشنويه و روستاهاي اطراف نقده به رخ همگان كشيد. او كه در تمام درگيري هاي منطقه مسؤوليت فرماندهي گروه را بر عهده داشت در سال 1360 به همراه هشتاد تن از يارانش به جبهه اعزام شد و در جبهه سومار مسؤوليت خط مقدم جبهه را به سبب تجارب قبلي بر عهده گرفت. لياقت اين سردار به زودي بر سنگرداران و طلايه داران نهضت آشكار شد و رده‌هاي مختلف فرماندهي را براي تثبيت آرمان هاي انقلاب گذراند. در هيمن زمان بنا به درخواست مسؤولين منطقه و تيپ عاشورا در تاريخ 61/5/30 به جبهه هاي جنوب سفر كرد و طي طريق نمود. و در واحد عمليات تيپ مشغول خدمت شد و دو ماه در اين خطه حماسه آفريد. پرچم «نصر من ا...» در گلزار سينه به اهتزاز درآورد و به فرمان امام گام پس ننهاد. دل به درياي شجاعت زد و شهامت هاي خلق نمود.

براي بزرگ مردان زمين به مقدار فضاي مناسب محيط رشد و تعالي نيست. او كه روح از عرض برين و از استاد اعلي گرفته است پرورش آن را در اين جايگاه اسفل نمي پذيرد. جلا داده است و به زينت ايمان آراسته است و باغبان اعلي عليين پرورده است. در اين مدت حماسه هاي جاودانه اش و آفرينش قدرت عملياتش زبانزد همسنگران مي شود و رعشه بر دل دنياپرستان و زرطلبان مي اندازد. حمله چريكي را براي نفوذ به دل دشمن تدارك مي بيند و گام برمي‌دارد تا روح تشنه اش را به بارگاه كبريائي بسپارد. موضع بعثيون را نشانه مي گيرد و رگبار عدالت آغاز مي كند. اما تقدير اين بود كه بعد از عمليات مسلم بن عقيل(ع) جام شهادت سر كشد و بيش از اين در انتظار قرب يزدان نباشد. خلعت زيباي شهادت بر تن مي كند و بي سؤال وارد جوار رحمت منان مي شود. هنوز فرمان هيهات من الذله اش كه از استاد عشق در صحراي كربلا آموخته است در گوش دلاوران نجوا مي كند.

آرامش روحش در گلستان حضرت جلّ اعلي مستدام باد. 


نگارنده : oromshahid در 1391/06/09 08:59:10.


نظرات :